Klub ligových střelců má nového člena. Dalšímu kanonýrovi pak chybí jen pět zásahů

Elitní společnost Klubu ligových střelců se rozrostla o 77. člena. Stý gól vstřelil o víkendu útočník, který působí v Legii Warszawa.

i Zdroj fotografie: Legia Warszawa
                   

Třiatřicetiletý Tomáš Pekhart má za sebou bohatou kariéru. Zahrál si v Anglii (Southampton), Německu (Norimberk, Ingolstadt), Španělsku (Las Palmas), Řecku (AEK Atény), Izraeli (Hapoel Beer Ševa), Polsku (Legia Warszawa) a Turecku (Gaziantep). V české lize pak oblékal dres obou pražských „S“ a Jablonce. K trofejím z několika zemí nyní přidal velmi ceněný 100. gól v nejvyšší soutěži a zajistil si tak místo v Klubu ligových střelců. O víkendu se reprezentační útočník prosadil v dresu Legie Warszawa.

Čtyři góly v sedmi zápasech

Trenér polského týmu si nemůže působení Tomáše Pekharta vynachválit. Po návratu z Turecka český útočník v sedmi utkáních prosadil hned čtyřikrát. Jsem šťastný, že k nám Pekhart přišel. Očekával jsem, že bude dávat góly, on tenhle úkol neustále plní. Zároveň jde o hráče, který na hřišti tvrdě pracuje. Útočník musí nejen dávat góly, ale také pomáhat týmu v poli. Jsem spokojený i s jeho povahou,“ řekl po vítězství nad Mielecem Košta Runjaič.

Ze stovky zásahů jich Tomáš Pekhart nejvíce nasbíral právě v Legii (39). V české lize zaznamenal 24 gólů, čtrnáctkrát se prosadil v Norimberku, dvanáctkrát v AEK Atény, desetkrát v Beer Ševě a jednou v Gaziantepu. Útočník také dvakrát skóroval v národním týmu. Do klubu ligových ligových střelců má výrazně nakročeno brněnský kanonýr Jakub Řezníček. Podle webu FAČR mu aktuálně chybí do stovky jen pět branek.

Diskuze Vstoupit do diskuze
123 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články