Slavný klub komplikuje českému fotbalistovi život. Jinde mu splní přání za stovky milionů

Jedna z největších českých hvězd možná brzy změní působiště. Fotbalový reprezentant má nabídky z velmi zajímavých a štědrých adres.

i Zdroj fotografie: FC Slovan Liberec
                   

Pravý obránce Coufal je s rodinou v Anglii spokojený. Ale život mu v posledních měsících komplikuje jeho chlebodárce: West Ham United. Nechce mu dát adekvátní smlouvu. Obránce národního týmu tak možná vyslyší nabídky z jiných velkoklubů. Zájem je o rodák z Ludgeřovic zejména v Turecku. A jak je známo, tamní miliony dokáží přesvědčit téměř kohokoliv.

Nabídka za 180 milionů

Coufal po nepovedeném mistrovství Evropy v posledních dnech odpočíval s rodinou na Krétě. Měl tak hodně času na to, aby si rozmyslel, kam povedou jeho příští kroky. Co takový Galatasaray Istanbul? Dle anglických médií nabídl West Hamu za Coufala 6 milionů liber, tedy v přepočtu necelých 180 milionů korun. A hlavně platové podmínky by pro jedenatřicetiletého hráče byly zajímavé. Díky víceletému kontraktu by si mohl vydělat i stovky milionů.

Otázkou je, zda se v Turecku bude líbit jeho krásné manželce Haně, která se o něj v Londýně tak hezky stará. Život v Londýně se nám líbí, manžel si tam žije svůj fotbalový sen, takže jsme spokojení všichni. Nejsložitější je určitě to, že máme daleko rodinu a kamarády, tak si alespoň často voláme,“ prozradila před časem pro Život v Česku.

Přesvědčí Coufal trenéra?

Každopádně Coufal také může brzy přijít o místo v sestavě. Oblíbenec bývalého kouče Davida Moyese nyní musí o svých kvalitách přesvědčit nového trenéra Julena Lopeteguiho, který plánuje přestavbu týmu. Český bek má v klubu smlouvu do roku 2025. Klub na něj na jaře uplatnil opci, ale nezměnil jeho výplatu. A to byla právě věc, která hráče naštvala.

Český reprezentant podal výpověď a rozzuřil celou Slavii. Tvrdík na něj poslal právníky

„Byli jsme domluveni, že se opce uplatňovat nebude a podepíše se nová smlouva. Teď se bavíme o nové smlouvě. Dostal jsem první návrh, který je za mě neakceptovatelný,“ řekl Coufal na začátku března pro Canal+ Sport. Coufala koupil West Ham před čtyřmi lety za 162 milionů korun ze Slavie, o jejímž novém klenotu jsme také psali na SportechŽivě. Aktuálně pobírá 53 milionů Kč ročně.

Za slavný klub z Premier League odehrál Coufal 150 zápasů. A loni v červnu pomohl West Hamu k titulu v Konferenční lize. Byla to první evropská trofej pro Kladiváře po 58 letech. Navíc ji zvednul nad hlavu v milovaném pražském Edenu. „Stali jsme se legendami,“ radoval se tehdy s parťákem Součkem. Jeho příští triumf už může přijít v Turecku.

Uslyší Coufal na turecké volání? Napište nám svůj tip do komentářů

Diskuze Vstoupit do diskuze
93 lidí právě čte
Autor článku

Radek Bardouzl

Zobrazit další články