Český reprezentant podal výpověď a rozzuřil celou Slavii. Tvrdík na něj poslal právníky

Měl našlápnuto k velkým zápasům v červenobílém dresu. Jenže český reprezentant si postavil hlavu a musel z milované Slavie odejít. Nyní už září v zahraničí.

i Zdroj fotografie: SK Slavia Praha
                   

Mnozí chodí do Ameriky dohrát kariéru. Šestadvacetiletý Pavel Bucha do zámoří odešel v nejlepších letech. Vyplatilo se. V Cincinnati září. Naposledy v tamní MLS jednou brankou pomohl k vysoké výhře 6:1 nad Interem Miami. A v minulém zápase dal dokonce góly dva. Jenže ještě poměrně nedávno to s jeho fotbalovou budoucností vypadalo všelijak.

Bucha odmítl nový kontrakt

V srpnu 2018 se Bucha nedohodl na nové smlouvě se Slavií, v níž fotbalově vyrostl. Vedení klubu talentovanému odchovanci nedovolilo zanést do smlouvy výstupní klauzuli ve výši 1,5 milionu eur (asi 39 milionů korun). Poté, co dvacetiletý hráč odmítl prodloužit kontrakt, byl přeřazen do juniorky. S A-týmem poté neodcestoval na soustředění.

To rozzuřilo celou Slavii. Šéf klubu Jaroslav Tvrdík se na jednání dozvěděl, že Bucha ztratil důvěru v trenéry v čele s hlavním koučem Jindřichem Trpišovským. Šlo prý o nedostatečnou komunikaci a nedostatek příležitostí. „Hráčovy důvody jsou zcela nepravdivé a zástupné,“ reagoval Tvrdík v dopise zveřejněném na webu Slavie, za níž Bucha odehrál pět zápasů.

Hráč vypověděl smlouvu

Podle Slavie, která nyní řeší problém s jiným hráčem, jak jsme také psali na SportechŽivě, byla komunikace zcela v pořádku. Trpišovský hráče dokonce vozil osobně domů, protože bydleli kousek od sebe. Celý spor byl ale teprve na začátku. Tehdy dvacetiletý Bucha vypověděl smlouvu a okamžitě zamířil do konkurenční Plzně, kde podepsal kontrakt na čtyři roky. Přestup byl registrován i v informačním systému FAČR. To sešívané nakrklo ještě víc a rozhodli se bránit právní cestou.

Schyluje se k obřímu transferu. Klub už poslal na českého reprezentanta nabídku

Slavia se svou stížností uspěla. Fotbalový soud vydal po dvou letech verdikt ve prospěch pražského klubu. Rozhodl, že Plzeň musí rivalovi zaplatit téměř 10 milionů korun. Bucha, který mezitím strávil nějaký čas na hostování v Mladé Boleslavi, už se v tu dobu dokázal prosadit do základní jedenáctky Viktorie. Odehrál za ní nakonec celkem 121 zápasů, v nichž nastřílel 22 branek. V sezóně 2022/23 si s Plzní zahrál i základní skupinu Ligy mistrů.

V lednu 2024 Bucha překvapivě přestoupil do Cincinnati, kde podepsal smlouvu na tři roky. Díky ní si dle expertů z webu Capology vydělá 31 milionů korun. Poslední trefa rodáka z Mělníka v MLS byla exkluzivní. Míč uklidil k tyči po parádním voleji. Jeho tým se díky vítězství posunul do čela zámořské soutěže.

Co říkáte na Buchovu poslední branku v MLS? Napište nám do komentářů

Diskuze Vstoupit do diskuze
84 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články