Fotbalista Slavie porušuje smlouvu. Po incidentu má nadějný útočník co vysvětlovat

Jeho jednání nemá obdoby. Absolutně neprofesionální. Útočník fotbalové Slavie nedorazil na přípravu před ligovou sezonou a čeká ho v klubu přísný trest.

i Zdroj fotografie: SK Slavia Praha
                   

Křídelník Ebrima Singhateh přišel do Slavie z estonského Paide v létě 2022, kde strávil úspěšný půl rok po příchodu z gambijského Realu de Banjul. Vedení klubu si od něj hodně slibovalo. V jednadvacítce nastřílel za deset utkání 13 branek a zajistil si pozvánku do elitního týmu, jehož trenér Trpišovský se nedávno nepříjemně zranil, jak jsme také psali na SportechŽivě.

Ve Vlašimi strojem na góly

V A-týmu Slavie se však neprosadil a putoval na hostování do Vlašimi. Ve druhé lize opět zářil. Osm gólů ve čtrnácti zápasech nemohlo nechat prvoligové manažery v klidu. A brzy se naskytla šance pro návrat mezi fotbalovou smetánku. Singhateh tak odešel v rámci transferu za Ondřeje Zmrzlého do Olomouce.

Za Sigmu odehrál v nejvyšší soutěži deset duelů a dal jeden gól. Nastupoval i za rezervu, kde zaznamenal dvě trefy. Po letní pauze ale přišel šok. Kmenový hráč Slavie Singhateh se nevrátil z dovolené. „Nepřišel na první trénink, neplní individuální program, nebere telefony, neodepisuje, nekomunikuje,“ řekl nový trenér klubu Tomáš Janotka pro Olomoucký deník.

Singhateh má dveře zavřené

Dvacetiletý gambijský útočník tak výrazným způsobem porušil smlouvu a čeká ho přísný trest. „Nebude tady. Nevím, co by musel udělat, aby tady byl. U mě má dveře zavřené a myslím, že je to definitivní,“ řekl Janotka po přípravném utkání s Trenčínem, který Sigma vyhrála 3:0 (góly: 53. Mikulenka, 64. Beneš, 87. Hadaš).

Útočníka Chorého do Slavie přilákal obří plat. Tolik milionů by jinde nedostal

Singhateh měl v Olomouci hostovat ještě půl sezony a pak se vrátit do Slavie. Po tomhle nevídaném incidentu ale bude muset svému klubu hodně věcí vysvětlit, jinak si už v Edenu neškrtne. „Pořád je mým snem hrát v Edenu před fantastickými fanoušky,“ řekl přitom hráč v minulosti. Nyní k tomu má daleko.

Diskuze Vstoupit do diskuze
82 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články