Kloppova vysněná posila. Liverpool hlásí další posílení za půl miliardy

Anglický Liverpool i po startu nového ročníku posiluje. Koho si přivedl na Anfield Road zkušený stratég Jurgen Klopp?

i Zdroj fotografie: Liverpool FC
                   

Záloha anglického Liverpoolu prochází v létě výraznou obrodou. Anfield Road opustila hned čtveřice záložníků: Fabinho a Jordan Henderson zamířili do Saúdské Arábie, Naby Keita se upsal německým Brémám a James Milner konkurenčnímu Brightonu. Právě doplnění středu proto bylo klíčovou přestupovou prioritou trenéra Jurgena Kloppa. Do Liverpoolu tak již dříve zamířili Dominik Szoboszlai z Lipska a Alexis Mac Allister z Brightonu. Za dvojici mladých hvězd zaplatil klub celkem 102 milionů euro, tedy asi dvě a půl miliardy korun.

Nyní míří do kádru šestapadesátiletého Němce další středopolař, tentokrát s defenzivními úkoly. Tím je třicetiletý záložník Wataru Endo, který naposledy působil v německém VfB Stuttgart. Zkušený japonský reprezentant v uplynulých třech bundesligových ročnících zářil a z pozice defenzivního středopolaře si pravidelně připisoval góly i asistence. Ve 133 utkáních za německý klub zaznamenal 15 branek a 12 asistencí, loni se trefil hned šestkrát.

iZdroj fotografie: Liverpool FC

Liverpool proto neváhal za rodáka z Yokohamy zaplatit bezmála 19 milionů liber, tedy více než půl miliardy korun. „Jsem opravdu šťastný, že k nám přichází. Wataru je opravdu výborný hráč. Zkušený, kapitán Stuttgartu, kapitán japonské reprezentace, navíc mluví dobře anglicky, je to příjemný chlapík a muž od rodiny. Na hřišti se chová strojově, má senzační přístup ke hře. Skutečně se na něj podívejte, je to skvělý hráč,“ uvedl na stránkách klubu.

Klopp: Vysoký věk? Starší hráče neodepisujeme

Klopp se vyjádřil i ke kritice fanoušků Reds, která směřovala k vysokému věku japonského středopolaře. Ten v únoru oslavil třicáté narozeniny. „Kdyby mu nebylo třicet let tak si nejsem jistý, zda bychom ho vůbec získali. Navíc na mém seznamu posil obvykle neodepisujeme ani hráče této věkové kategorie. Jsem si opravdu jistý, že nám může okamžitě pomoci. A sám na hřišti ukáže, jak je dobrý,“ zdůraznil.

Sám Endó prozradil, že přesun do Premier League je pro něj splněným snem. „Jsem teď velmi šťastný a nadšený, že se mohu připojit k tak velkému klubu, jakým je Liverpool. Je to úžasný pocit a vždy jsem o něm snil. Celou kariéru jsem toužil zahrát si v Premier League a v jednom z největších klubů na celém světě. Sen se stal skutečností,“ uvedl Japonec, který do roku 2018 hrál v rodné zemi. Posléze krátce působil v belgickém Sint-Truidenu než se přesunul do tehdy druholigového Stuttgartu.

Je dobrým krokem podepisovat i zkušenější hráče?

Diskuze Vstoupit do diskuze
99 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články