Klíčová bitva! Horváth naznačil taktiku Plzně. Co chystá kouč Slavie Trpišovský?

Slavia v neděli večer hostí vedoucí Plzeň a v boji o titul jde zřejmě o ten nejdůležitější zápas. Trenér Jindřich Trpišovský zmínil situaci s marody a promluvil i o přípravách na šlágr. Asistent plzeňského kouče Pavel Horváth prozradil novinky z tábora Viktorie.

i Zdroj fotografie: SK Slavia Praha
                   

Nedělní šlágr finálové skupiny hodně napoví o titulu. Plzeň vede tabulku o dva body před Slavií. „Je to důležitý zápas v souboji o čelo tabulky, ačkoliv si nemyslím, že bude tím rozhodujícím. Výsledek utkání může hodně napovědět. Ve hře ale bude ještě devět bodů a může se stát cokoliv. Každý zápas v nadstavbě je nesmírně důležitý a nesmíme ho podcenit,“ řekl klubovým stránkám Viktorie asistent trenéra Pavel Horváth.

Plzni se na hřišti Slavie dlouhodobě nedaří. Z deseti zápasů si odvezla jen bod a dohromady skórovala jen dvakrát. „Chceme naší nepříjemnou sérii zlomit. S ohledem na to, jak soupeř hraje, přemýšlíme i nad změnou rozestavení,“ naznačil Horváth. Západočeši podle všeho přijedou do hlavního města v plné síle. Na marodce jsou jen dlouhodobě zranění Filip Kaša a Ondřej Pachlopník. „Kromě nich tam nějaké malé oděrky máme, ale není to nic, co by ovlivnilo sestavu,“ potvrdil asistent Michala Bílka.

iZdroj fotografie: FC Viktoria Plzeň

Sešívaní si situaci s obhajobou výrazně zkomplikovali v minulém kole, kdy nečekaně prohráli s Hradcem Králové. „Nedělní zápas o titulu hodně napoví. Hrají se ještě čtyři zápasy o dvanáct bodů, tento je o šest. Proto souhlasím, že toto utkání je určitě základ pro naše ambice do konce ligy,“ prozradil pro web Slavie trenér Jindřich Trpišovský.

Zkoušet nové věci? Na to není prostor

Nejen jemu se hodilo, že červenobílí měli na přípravu celý týden. „Je to pro nás velká změna, do této situace jsme se dostali po dlouhé době. V 95 % jsme měli třídenní pauzy. Přišlo nám to vhod, máme dost času si rozebrat předchozí zápasy, hlavně ten poslední s Hradcem, a připravit se dobře na soupeře. Některým našim hráčům to také pomůže, ohledně zápasového vytížení to každý měl trochu jinak, teď se můžeme srovnat do jedné vlny, to je před koncem sezony zásadní,“ podotkl kouč Trpišovský, který nepočítá s tím, že by Plzeň vyrukovala na domácí s překvapivou taktikou.

iZdroj fotografie: SK Slavia Praha

„Oba týmy budou sázet na své silné stránky, budou hrát, co jim je vlastní. Je to play off, není prostor zkoušet nějaké nové věci. Každý se opře o své nejlepší hráče, o věci, které fungovaly v průběhu sezony. My víme, v čem jsme silní, zkusíme minimalizovat chyby a uspět. Doma jsme silní, naše ztráty většinou letos přišly ve venkovních utkáních. V Edenu je i větší plynulost hry. Zápasy mají větší spád a nejsou tak rozkouskované, což nám vyhovuje,“ uvedl trenér Slavie.

Otazník visí nad Olayinkou, Teclem a Ševčíkem

Sešívaní zřejmě nebudou mít v neděli k dispozici všechny opory. Utkání proti Hradci vynechali ze zdravotních důvodů Stanislav Tecl a Petr Ševčík. Otazník visí nad startem Petera Olayinky. „Peter netrénoval dva dny, po utkání s Hradcem ulehl s teplotou. Co se týče Standy, má individuální program a je tam šance, že neděli stihne. Víme všichni, jak důležitý pro nás je. Petr je na tom stejně,“ zmínil ke kádru Jindřich Trpišovský.

Diskuze Vstoupit do diskuze
138 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články