Kevin-Prince Boateng překvapil fanoušky Barcelony: Messi by měl jít do tohoto italského klubu

                   

Manchester City, Paris Saint-Germain nebo setrvání v barvách Barcelony. Lionel Messi, který se na konci aktuální sezóny stane volným hráčem se bezpochyby musí začít rozhodovat, zda povedou jeho kroky do Premier League, Ligue 1 nebo setrvá v La lize. Podle svého bývalého spoluhráče Kevina-Prince Boatenga by však měl zvážit i jinou možnost, tedy jít po stopách nedávno zesnulé argentinské legendy Lionela Messiho.

„Velmi částo slýchávám porovnání Lionela Messiho a Diega Maradony a proto rád něco Leovi navrhnul,“ prohlásil pro ESPN třiatřicetiletý Boateng po jehož boku Argentinec nastupoval při svém katalánském angažmá. „Měl by po vypršení svého kontraktu v Barceloně, kdy se stane volným hráčem, jít do Neapole,“ uvedl hráč druholigové italské Monzy.

iKevin-Prince Boateng v dresu Barcelony. (zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Právě přestup z Barcelony do Neapole patří ke stěžejním momentům kariéry Diega Maradony. Ten dokázal tehdejší provinční klub pozvednout až na vrchol a s Azzuri dokázal vyhrát dvakrát italskou ligu, tamní ligový pohár i superpohár, později i pohár UEFA. I proto se po jeho listopadovém úmrtí rozhodlo vedení tamního klubu přejmenovat svůj stadion právě po Maradonovi.

„Bylo by skvělé, kdyby sám zavolal prezidentovi klubu De Laurentiisovi a řekl ‚jsem na cestě, rád bych poctil Maradonu a hrál za Neapol sezónu nebo dvě‘. I přesto, že by nemohl nosit svou desítku,“ naráží Boateng na vyřazení klubového čísla. „Bez přemýšlení o finanční stránce, jen srdcem,“ dodává.

„Možná že by dokázal s Neapolí vyhrát ligu a pak by to byla pohádka, filmový příběh. Kdybych byl na jeho místě, skutečně bych o tom přemýšlel. Aktuálně vyhrál na klubové úrovni všechno, uzavřít kariéru takovouto legendární cestou by bylo neskutečné,“ uzavírá Boateng pro ESPN.

i(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Přesto je přestup šestinásobného držitele do italského klubu spíše utopií. Podle španělského deníku AS se boj o argentinského reprezentanta nejpravděpodobněji svede mezi trojicí Manchester City, Paris-Saint Germain a Barcelona. Jak před několika dny prohlásil bývalý prezident katalánského klubu, který bude v příštím roce opět na tento post kandidovat Joan Laporta, setrvání Messiho v Barceloně bude pro Katalánce stežejní.

Třiatřicetiletý Argentinec odehrál v Barceloně celou seniorskou kariéru, celkem za Blaugranas nastoupil napříč soutěžemi k 746 utkáním, ve kterých nasbíral 642 gólů a 282 asistencí. V katalánském klubu slavil deset mistrovských titulů, šestkát pozvedl nad hlavu trofej pro vítěze domácího poháru a čtyřikrát Ligu mistrů.

Diskuze Vstoupit do diskuze
70 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články