Plán na udržení Messiho v Barceloně. Změny v týmu, peníze ale i vztahy s vedením

(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Zbývá jen půlrok do konce smlouvy Lionela Messiho v Barceloně. Španělská média předpokládají, že v létě, kdy se stane volným hráčem, Camp Nou opustí a vyslyší dlouhodobé volání buď Manchesteru City nebo Paris Saint-Germain. Proti tomu se však staví bývalý prezident Barcelony Joan Laporta, který po odstoupení José Bartomea hodlá opět kandidovat do čela klubu – a udržet Lionela Messiho.

„Můžu jmenovat řadu důvodů, proč by měl zůstat. Nemluvím jen o sportovním levelu, který je všem známý, ale je jasné, že generuje mnohem i větší zisk, než stojí jeho plat,“ uvedl v rozhovoru pro deník El Iniestazo. „Podle mého názoru je nejlepším fotbalistou historie. A podle mého názoru si všichni hráči, kteří vyhrají tolik titulů a generují toho tolik pro klub zaslouží odpovídající ocenění,“ pokračuje.

(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Laporta, který působil na pozici prezidenta již v letech 2003 až 2010, věří, že Messiho vztah ke klubu je srdečný. „Přinejmenším se to pokusím uskutečnit. Leo, opakuji, je nejlepším hráčem na světě a možná i v historii fotbalu. Musíte mít na paměti, že miluje Barcu a opakovaně to ukazoval,“ pokračuje. „Je to klubista, má rád Barcelonu i město. To je další faktor, který nás vede k tomu, že si myslíme, že nejlepší pro nás je, aby vztah Messi-Barcelona pokračoval,“ dodává.

Musíme ukázat, že můžeme vyhrát Ligu mistrů

Podle osmapadesátiletého vystudovaného právníka však bude potřeba víc, než jen peníze. „Musíme si to umět představit,“ zamýšlí se. „Jak znám Messiho, není veden penězi, ale abychom ho přesvědčili k setrvání v Barceloně, musíme mu ukázat, že máme tým hodný vítězství v Lize mistrů,“ uvedl. „To je zásadní. Právě to bude pro Lea cennější, když bude na konci sezóny rozhodovat o své budoucnosti. Jsem o tom přesvědčen,“ řekl.

(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Messi pod jeho vedením poprvé naskočil do A-týmu, navíc za jeho prezidentování slavil čtyřikrát mistrovský titul nebo dva triumfy v Lize mistrů. „Leo a já máme vztah vzájemné náklonnosti. Ví, že kdykoli jsem mu předložil návrh, splnil se. Leo to ví a osobně mi řekl, že si toho velmi váží. Měl by ukončit svou kariéru v Barce,“ dodává.

Messiho kontakt bude obnoven

„Kroutím hlavou nad tím, že jsou fanoušci Barcelony, kteří o Messim pochybují. Musíme přemýšlet o všem, co nám Messi dal. Pokud se zastavíme a podíváme se zpět, už ho nikdy neuvidíme,“ pokračuje. „Budu se divit tomu, pokud nebude Messi v klubu, který miluje nejvíce. Někteří v něj ztrácejí důvěru, ale nezaslouží si to. Pokud budu jmenován prezidentem, Messiho kontrakt bude na konci sezóny obnoven,“ zakončil.