Kdo za Hrošovského? Plzeň má několik možných variant

i Foto: fcviktoria.cz
                   

Odchod Patrika Hrošovského z Plzně do zahraničí se vcelku očekával a i vedení Viktoriánů se na tuto variantu raději předem připravilo. Přesto je ovšem jasné, že nahradit tohoto talentovaného slovenského středopolaře nebude vůbec jednoduché. Plzeňané zažili sérii úspěchů z posledních let hlavně jeho zásluhou, vypracoval se v elitního záložníka, který byl zároveň miláčkem naplněných ochozů. Kdo jeho veledůležitou roli převezme do svých otěží? Nabízí se hned čtyři varianty, které by všechny do jedné dávaly smysl.

Lukáš Kalvach

Příchod třiadvacetiletého Lukáše Kalvacha do Viktorie se v médiích často komentoval jako pojistka proti případnému odchodu Patrika Hrošovského, který aktuálně navíc opravdu nastal. V Olomouci se během krátké chvilky stal základním stavebním kamenem sestavy, pod trenérem Václavem Jílkem odváděl kvalitní výkony, které jej zaslouženě vynesly mezi elitu záložních řad v rámci celé nejvyšší soutěže. Jeho mládí sice nepřinese na hřiště potřebné zkušenosti, nicméně chuť se zlepšovat a herně růst je na něm zcela evidentní. Pokud od Pavla Vrby dostane příležitost, jistě udělá maximum, aby si v základní sestavě neutrhl ostudu.

Dominik Janošek

Že vám jméno tohoto jednadvacetiletého záložníka nic neříká? Mělo by! Plzni totiž patří již rok a půl, jenže dosud o něj „A“ tým neprojevil zájem. Proto se naprosto logicky stěhoval na hostování do Slovácka, aby nadále sbíral herní zkušenosti. Trenérský štáb Plzně si jej pro letní přípravu stáhl do svých řad, kde příjemně překvapil. Na hřišti se pohyboval jako ryba ve vodě, dokonce vsítil i branku. Pavel Vrba si jej pravděpodobně ponechá a i když do základní sestavy má nejspíš daleko, nikdo neříká, že postupem času se do ní neprobojuje.

Roman Procházka

Zřejmě nepravděpodobnější varianta, která se momentálně nabízí, je nasazení zkušeného Romana Procházky. Ten do kádru Viktorie přišel pře rokem a v lize dostal prostor ve 23 zápasech. Nasázel šest branek a jednu přidal také v Lize mistrů. Podobnost s Hrošovským tam určitě je, a nemyslíme pouze stejnou národnost (oba pocházejí ze Slovenska). Herní styl mají oba hráči podobný, proto právě tento třicetiletý matador nejspíš dostane šanci na startu nové sezóny. Otázkou ovšem je, jestli si výkonnost z minulého ročníku udrží i nadále. Jinak totiž nemá nic definitivní.

Tomáš Hořava

Dávno jsou pryč časy, kdy měl Tomáš Hořava místo v základní sestavě Viktorie Plzeň jisté. Postupem času začal ztrácet svou silnou pozici a během letní pauzy se dokonce spekulovalo o jeho možném návratu do fotbalové Olomouce. Podle mnohých internetových plátků byl tento transfer opravdu na spadnutí. Pak ale přišla nabídka na Hrošovského a Plzeň z jednání o Hořavu nakonec raději vycouvala. Jednatřicetiletý záložník je přeci jen vyzkoušenou jistotou, která by si s rolí lídra zálohy mohla poradit. Bude záležet čistě na jeho výkonech a samozřejmě také výkonech jeho konkurentů.

Foto: fcviktoria.cz

Diskuze Vstoupit do diskuze
74 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články