Ligová NEJ – Kdo se stane nejlepším fotbalistou sezóny?

                   

Nadstavba české nejvyšší fotbalové soutěže nám již tento víkend definitivně předvede svá poslední vystoupení, po nichž přijdou na řadu očekávaná přestávka. Ještě, než se letní přestupové okénko otevře naplno, zbývá chvilka pro balancování nad uplynulou sezónou a určení, kteří fotbalisté, trenéři a nováčci v ní nejvíce dominovali. My jsme se rozhodli zaměřit na tu první skupinu, tedy neúspěšnější hráče ročníku 2018/2019. Kdo nakonec ocenění získá? Rozhodne se v pondělí a nabízí se hned tři jména.

Patrik Hrošovský

Středního záložníka Viktorie Plzeň není potřeba dlouze představovat, v seznamu nejlepších fotbalistů brázdících trávníky Fortuna ligy se objevuje pravidelně. Nebýt tohoto sedmadvacetiletého slovenského šikuly, Plzeň by těžko dokázala dosáhnout tolika úspěchů. Když nenastoupí, je jeho absence opravdu citelně znát. Když na hřiště naopak přijde, vždycky je o něm slyšet.

V počtu úspěšných přihrávek i minut strávených hřišti se v rámci celé ligy řadí na druhé místo. K tomu si do statistik připsal ještě pět branek a stejný počet gólových přihrávek. Má za sebou celkem šest prvoligových sezón a nyní to vypadá, že by si konečně mohl vymodlit nějaké lukrativní zahraniční angažmá. Stane se ještě předtím hráčem sezóny? Byla by to krásná tečka za jeho západočeskou štací.

Nikolaj Komličenko

Ještě před dvěma lety asi žádný český fanoušek neznal jeho jméno. Není se vlastně čemu divit, tehdy rodákovi z Ruska bylo teprve jednadvacet let a hrával v domácím Krásnodaru, odkud si jej na hostování „půjčil“ Slovan Liberec. Útočník však v kádru Seveřanů nezůstal příliš dlouho, vedení klubu v něj nevkládalo moc velké naděje. Pokud by v té době mohli nahlédnout do budoucnosti, zřejmě by se takové chyby v úsudku podruhé nedopustili. Komličenko totiž po přesunu do Mladé Boleslavi proměnil hostování v přestup a letos se stal naprostým králem ligových střelců. A nejen to…

V barvách Škodováků se mu podařilo zbořit rekord Davida Lafaty v počtu branek za jednu sezónu. Na kontě jich má 27, zatímco bývalý útočník Jablonce nebo Sparty zvládl nastřílet o dva méně. Třiadvacetiletý kanonýr je také nejproduktivnějším hráčem české nejvyšší soutěže, dohromady nasbíral 34 bodů. Ze všech fotbalistů poslal nejvíce střeleckých pokusů na soupeřovu branku. Možná v létě odejde do zahraničí, protože výkony, které předvádí, si o to rozhodně říkají.

Tomáš Souček

Třetím nominovaným fotbalistou a paradoxně třetím mužem, který by v létě mohl zamířit do hledat štěstí jinam, je slávistický Tomáš Souček. Čtyřiadvacetiletý záložník patří k základním stavebním kamenům úspěchu Sešívaných. Jindřich Trpišovský kolem něj vystavěl celý mistrovský tým, který svou kvalitou konkuroval i předním zahraničních klubům.

Střelec s dvanácti brankami na kontě a šesti asistencemi k tomu vyrostl v jednoho z nejlepších českých středopolařů. O jeho budoucnosti se definitivně rozhodne v létě, Slavia by jej ráda udržela, i když to vzhledem k obrovskému zájmu nebude mít jednoduché. Stane se právě Souček nejlepším fotbalistou ročníku? Zasloužil by si to stejně jako oba dva hráči před ním.

Foto: alchetron.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
65 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články