Kdo pod taktovkou Jaroslava Šilhavého nejvíce překvapil? Černá Hora se třese

                   

Česká fotbalová reprezentace má za sebou vskutku povedený kvalifikační zápas o EURO 2020 proti Bulharsku. Ačkoli se v nominaci vinou zranění neobjevilo hned několik velkých tuzemských jmen, svěřenci Jaroslava Šilhavého i přesto dokázali předvést nadstandardní výkon, kterým částečně odčinili blamáž s Anglií. Před nadcházejícím zápasem s Černou Horou by podle předpokladů měli přijít pouze minimální změny v sestavě, jelikož jednoduše nejsou zapotřebí. Kteří hráči se v základní jedenáctce předvedli natolik, že si od nás zaslouží pochvalu?

Marek Suchý

Česká obrana by bez Marka Suchého byla v koncích. I když před první (a jedinou) inkasovanou brankou ještě neúplně přesvědčivě komunikoval se svými týmovými kolegy, posléze z něj spadla tréma a naplno se ujal role lídra obranných valů. Několikrát zmařil dobrou gólovou příležitost soupeře, počínal si sebejistě a herní zkušeností jenom oplýval. Z obránců českého národního týmu si vedl jako vždycky nejlépe, takže si právem zasloužil místo v našem seznamu reprezentačních NEJ.

Tomáš Souček

Vládce Fortuna Ligy a záložních řad Slavie Praha se sice nejprve připletl k inkasované brance českého národního výběru, nicméně od té doby už na hřišti nepředvedl jediný kiks. Počínal si svědomitě, snažil se zakládat útočné akce. Svým spoluhráčům připravil dvě nebo tři vyložené gólové šance, přihrál Patriku Schickovi na vyrovnávací branku. Jeho výkon nad ostatními jednoznačně vyčníval.

Alex Král

Český supertalent a dvojník David Luize z Chelsea se ve svých jednadvaceti letech dostal do několika skvělých příležitostí, z nich ovšem nedokázal vytěžit branku. Nevynechal jediný souboj a i když zažil také slabší chvilky, nenechal si jimi vzít vítr z plachet. Chodil si pro balony i hluboko na vlastní polovinu hřiště, dařila se mu kombinace se spoluhráči. Ukázal, že právě jeho jméno může v souvislosti s národním týmem dlouhodobě fungovat.

Jan Kopic

Devětadvacetiletý záložník Viktorie Plzeň sice nenastoupil v základní sestavě, nicméně po svém příchodu na hřiště rozproudil krev v ten moment nepříliš výrazným Čechům. Na pravé straně hřiště bojoval jako o život, napadal protihráče a snažil se zakládat útočné akce. Několikrát poslal spoluhráčům balón do skvělé příležitosti a nebýt jejich nízké střelecké potence, mohl se po zápase radovat hned z několika gólových asistencí. Právě on by dle našeho názoru nás mohl pro nadcházející duel s Černou Horou zaujmout místo v základu po nevýrazném Lukáši Masopustovi.

Patrik Schick

V toto žebříčku samozřejmě nemůže chybět střelec obou branek české reprezentace Patrik Schick. Třiadvacetiletý útočník ve službách AS Řím se na trávníku vyznamenal přesnou a prudkou ranou k tyči, kterou korunoval druhou ryze technickou záležitostí, která rovněž vedla k brance. Stal se největším hrdinou večera, podepsal se pod ziskem důležitých tří bodů, které budou na konci základní skupiny o postup na EURO rozhodovat. Přidá další přesné zásahy také proti Černé Hoře? Doufejme, že se dnes dobře vyspal!

Foto: snipview.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
59 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články