Kdo nahradí Olayinku? Trenér Trpišovský prozradil, jaké faktory rozhodnou. Nejde o jedinou absenci Slavie

Před zápasem s Olomoucí čeká Jindřicha Trpišovského volba, kdo nahradí Olayinku. Nejde ale o jedinou ztrátu Slavie. Kdo další nenastoupí?

i Zdroj fotografie: SK Slavia Praha
                   

Sešívaní se ve čtyřech utkáních musejí obejít bez velkého tahouna, který pyká za vyloučení v Liberci. Pro sobotní domácí zápas s Olomoucí musí trenér rozhodnout, kdo nahradí Olayinku na levém křídle. Variant se nabízí několik, včetně možné změny rozestavení na 3-5-2. Jindřich Trpišovský si uvědomuje, že absence nigerijského bojovníka je velkou ztrátou.

Jde hlavně o presink a represink

„Je to pro nás citelná ztráta. Všichni víme, že Olie hrál v dobré pohodě, dával góly, dělal body. Byl to hráč, který na jaře nechyběl prakticky ani minutu. Má také důležitou roli při standardních situacích, kdy po obranných rozích vyndává ze zónového postavení spoustu míčů. Oslabení to tedy je, v kádru máme nicméně několik hráčů, kteří mohou na jeho pozici alternovat. Zásadní pro nás bude najít náhradu se schopností presinku a represinku, ve kterých Olie dominuje,“ prozradil Trpišovský pro klubový web.

Jednou z možností byl Matěj Jurásek, se kterým ale kouč s velkou pravděpodobností nemůže počítat. Z reprezentace si přivezl infekční onemocnění, takže budeme pravděpodobně hledat jinde,“ tuší hlavní stratég sešívaných. Proti Olomouci nečeká Slavii nic jednoduchého. Sigma na jaře ještě neprohrála a po sérii šesti remíz vyklepla Mladou Boleslav a České Budějovice. Na podzim Hanáci porazili na svém hřišti červenobílé 2:0. Jenže Slavia venku a doma je v letošní sezoně jako noc a den.

Sigma vzbuzuje respekt

Domácí bilance Trpišovského týmu je všeříkající: 12 zápasů a 12 výher při skóre 46:6. Zboří Sigma pevnost Eden? „Celou sezonu prokazují formu a na jaře to jen potvrzují. Tým je dlouho pohromadě, hráči i trenéři jsou na sebe zvyklí, což se odráží na jejich výkonech. Nedávno odehráli velmi dobré zápasy proti Plzni i Spartě. Je to velmi komplexní tým, který nemá moc slabin, což dokázal i v našem prvním vzájemném zápase,“ řekl Trpišovský o soupeři.

Před sobotním výkopem (v 19 hodin) si můžete přečíst třeba o hráči, kterého Slavia nechtěla, ale přitom za něj zaplatila 40 milionů korun. O koho šlo? Máte-li rádi vzpomínání na historii sešívaných, připomeňte si například první astronomický přestup českého fotbalu. Nedopadl ovšem podle očekávání.

Neměla by Slavia při trestu Olayinky změnit rozestavení a nasadit dva útočníky?

Diskuze Vstoupit do diskuze
68 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články