Kdo mohl v minulosti oblékat dres Chelsea?

Foto: dribbble.com

Přípravy Slavie na utkání proti londýnskému celku vrcholí. Hvězdný tým Chelsea už dorazil do Prahy a snad každý fanoušek s napětím očekává, jak se domácímu klubu proti gigantovi z Anglie povede. Ačkoli se momentálně v kádru Chelsea nenachází žádný Čech (Tomáš Kalas hostuje v Bristol City), nechybělo mnoho a v nepříliš daleké minulosti se v jejím dresu mohlo sejít hned několik velkých tuzemských jmen. Petr Čech zdaleka nebyl jediným, koho se majitel klubu Roman Abramovič snažil získat. Kdo další se mohl kdysi objevit v modrém?

Tomáš Rosický

Legenda konkurenčního Arsenalu, která se většinu své kariéry potýkala se špatným zdravím, mohla po angažmá v Borussii Dortmund odejít na ostrovy mnohem dříve. Chelsea byla roku 2004 ochotna zaplatit 25 milionů eur, aby tehdy nadějného českého mladíka ulovila do svých řad. Z očekávaného přestupu nicméně sešlo. Až později s nabídkou uspěl její městský rival, což se ukázalo jako skvělý tah pro obě strany.

Jan Koller

Přes dva metry vysoký rodák z Prahy a zároveň dosud nejlepší střelec české fotbalové reprezentace s 55 brankami na kontě byl v roce 2001 sledován mnoha světovými kluby. Mezi nimi se kromě Sunderlandu, Fulhamu nebo Dortmundu prý objevila také Chelsea, která měla dostatek financí, aby vytáhlého útočníka vyplatila. Přestup do Anglie se nakonec nekonal, v přetahované zvítězil německý Dortmund, který v té době české hráče doslova přitahoval.

Pavel Nedvěd

O sportovní kariéře Pavla Nedvěda bychom mohli vyprávět třeba celý den. Nejlepší fotbalista Evropy pro rok 2003, dvojnásobný medailista z mistrovství Evropy, vítěz Superpoháru UEFA, vítěz Poháru vítězů pohárů… Pro mnohé nejlepší český plejer historie toho v barvách „staré dámy“ z Juventusu a českého národního týmu dokázal skutečně hodně. V roce 2003 kolem něj kroužil Roman Abramovič s nabídkou přibližně 1,5 miliardy korun. Šéf Turína ovšem dobře věděl, jaký poklad ve svých řadách má, a proto do Londýna vzkázal, že Pavla nikdy neprodá (což nakonec opravdu splnil).

Milan Baroš

Odchovanec ostravského fotbalu svého času působil v Aston Ville. Moc se mu ale nevedlo. Proto zahraniční média opravdu překvapila nabídka, se kterou se vytasil trenér Mourinho, tehdy ve službách Chelsea. Baroš měl údajně krýt záda hroťákovi číslo jedna Andreji Ševčenkovi, na kterého byl vyvíjen fanoušky i vedením enormní tlak. Plánované půlroční hostování se ale ve finále neuskutečnilo.

Marek Jankulovski

Jankulovski a Chelsea? Kdyby se v roce 2008 jako první neozvalo AC Milán, mohlo být všechno úplně jinak. Marek už ale své působení na San Siro předběžně slíbil. Jeho konečné rozhodnutí nedokázala zvrátit ani velice štědrá finanční odměna, kterou Abramovič nabízel.

Foto: dribbble.com