Kaya na Spartě zůstává, rebel Hašek zamířil k rezervě

i Foto: sporx.com
                   

Zdálo se, že letenská mise obou těchto fotbalistů spěje ke konci. Zatímco Semih Kaya svými výkony vedení klubu nikdy příliš neoslovil, Martin Hašek si zvládl udělat jméno i v zahraničí. Oba ale nakonec zřejmě zůstávají na stejné adrese, ačkoli každý z naprosto odlišných důvodů. V případě tureckého stopera se údajně nezvládlo vyjednat podmínky včas, český záložník naopak pobouřil svým nedůstojným jednáním a porušováním smlouvy jenom kvůli tomu, aby si vydupal přestup do Izraele. Kvůli tomu na jaře začne v B týmu a je otázkou, jestli mu dá Sparta příležitost napravit si reputaci.

S Kayou už se nepočítá, žádná adekvátní nabídka ale nepřišla

Osmadvacetiletý Semih Kaya je jednou z posledních pozůstalostí po trenérovi Andrea Stramaccionim a nutno podotknout, že o jeho odchodu se hovoří už nějaký ten pátek. Václav Jílek mu sice poskytl příležitost zabojovat o sestavu, nicméně během podzimu k žádnému výraznému posunu k lepšímu nedošlo. Kontrakt zkušenému stoperovi vyprší na začátku příštího léta, přičemž vedení klubu údajně nestojí o jeho prodloužení.

V médiích se během zimy začaly objevovat informace, že Kaya může odejít na novou adresu ještě před řádným vypršením smlouvy. Z plánů ale nakonec sešlo. Proč? Galatasaray Istanbul, čili fotbalistům domovský klub, by do konce tohoto přestupového období nestihl vyřídit všechny náležitosti a kromě něj se o slovo žádný jiný celek nepřihlásil. Je tedy otázkou, jaká pozice čeká obránce na jaře. Příliš herní praxe k dobru zřejmě nezíská. Za Spartu zatím odehrál jen 33 zápasů , což je v období od roku 2017 skutečně málo.

Martin Hašek si rebelií pořádně zavařil

Čtyřiadvacetiletý záložník Martin Hašek do Sparty přestoupil v průběhu sezóny 2018/2019 a pouhý rok mu stačil na to, aby svými výkony upoutal zahraniční kluby. Zájem konkrétně projevil izraelský celek Maccabi Haifa, který nabídl přes dvacet milionů korun. To se ovšem Tomáši Rosickému zdálo málo a proto k finálnímu podpisu transferu nakonec nedošlo. Hašek se proti rozhodnutí svých chlebodárců vzbouřil a aniž by o tom kohokoli informoval, odmítl odcestovat na soustředění do Španělska. Jednoduše nedorazil na letiště a trucoval doma.

Vedení Sparty svým chováním opravdu silně pobouřil. V oficiální prohlášení na klubových stránkách kupříkladu stojí:

„Martin Hašek odmítl odcestovat s A-týmem na soustředění do Španělska. Tím hrubě porušil své hráčské povinnosti a Sparta z takového jednání vyvodí důsledky. Jde o naprosto bezprecedentní a neprofesionální jednání hráče, který musí být připravený nést následky.“

Jak Sparta slíbila, tak i učinila. Hašek si vzdorem rozhodně nevybojoval přestup do zahraničí, naopak si výrazně poškodil skvěle rozjetou kariéru. Momentálně trénuje s pražským B týmem a pokud si sám nezajistí nabídku s adekvátní finanční odměnou pro klub, zřejmě barvy pro jarní část sezóny nevymění. Je navíc otázkou, zda-li mu v případě setrvání letenští dají šanci v hlavním týmu potom, co s nimi tak trestuhodně vyběhl.

Foto: sporx.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
108 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články