Karviná opět posiluje, na hostování přichází talent z Wolverhamptonu

Do Karviné míří na roční hostování produkt akademie Wolverhamptonu Wanderers Christián Herc. (zdroj: wolves.co.uk)

Obrala o body slezského rivala, nyní hlásí velkou posilu. Fanoušci Karviné mohou v posledních dnech jásat, po remíze 0:0 s Baníkem Ostrava získali kvalitní posílení záložní řady. Na hostování z Wolverhampton Wanderers přichází slovenský talent Christián Herc, který v loňské sezóně hájil barvy Viktorie Plzeň. Informaci potvrdil anglický klub na svém webu.

Odchovanec slovenské Nitry se přesunul do Anglie ještě v mládežnickém věku. V sezóně 2018/19 se formou hostování vrátil na Slovensko, kde jako hráč Dunajské Stredy zářil a v pěti desítkách utkání zaznamenal šest branek a stejný počet asistencí. Svými výkony si vysloužil angažmá ve Viktorii Plzeň.

Christián Herc v dresu DAC 1904 Dunajská Streda, se kterou si zahrál i až předkola Evropské ligy. (zdroj: dac1904.sk)

„Christiána jsme pozorně sledovali během jeho působení v Dunajské Stredě a velmi nás zaujal. Jsem tedy rád, že jej nyní můžeme přivítat u nás ve Viktorii,“ řekl generální manažer klubu Adolf Šádek. Herc se však v Plzni neprosadil a odehrál jen tři utkání. Po konci sezóny dostal od klubu svolení hledat si nové angažmí a jeho dvouleté hostování s opcí bylo ukončeno předčasně.

Teď přichází do týmu Juraje Jarábka, kde věří, že šanci dostane. Karviná v prvním kole trápila ostravský Baník, zářil zejména útočník Michal Papadopulos. Ten se před několika málo dny stal nejzvučnější posilou v karvinském mužstvu, mimo něj dorazil na hostování z bundesligového 1. FC Koln Tomáš Ostrák. Kádr i posílí i stoper Martin Šindelář, krajní obránce Filip Twardzik, nebo trio záložníků. Jako volný hráč přichází ze Zlína Lukáš Bartošák, z Vysočiny Jihlava Rajmund Mikuš a Opavu opustil Tomáš Jursa.