Karel Jarolím ze sestupu Mladé Boleslavi strach nemá. Severočechům pomohou dvě posily z Ostravy a Jablonce

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

9 bodů. Tolik mají na svém kontě fotbalisté Mladé Boleslavi, kteří na podzim zvítězili jen dvakrát a sestupovým vodám se ubránily jen díky lepšímu skóre. Stejně bodů totiž má i šestnáctá Zbrojovka Brno a sedmnáctá Příbram, která má navíc o utkání méně. Přesto kouč Severočechů Karel Jarolím strach ze sestupu nemá. „To ne. Bylo by smutné, kdybych ho měl. Myslím, že to by člověk nedokázal skrýt a hráči by ho vycítili,“ řekl pro fkmb.cz.

„Věřím tomu, že když budeme pokračovat v cestě, kterou jsme započali, půjdeme nahoru. Cítím dobrou atmosféru a zájem kluků na sobě pracovat a zlepšovat se. Věřím, že boj o záchranu zvládneme,“ dodává šestačtyřicetiletý kouč, který je na lavičce Mladé Boleslavi od začátku prosince. Přesto mu musí být jasné, že klub je v krizi – pod jeho vedením ve čtyřech zápasech získal jen bod a inkasoval tři góly od Baníku Ostrava, Slovácka i Liberce.

iMladoboleslavská Lokotrans Aréna. (zdroj: JardaTravnicek, wikimedia.org)

Přesto má bývalá trenér národního týmu, pražské Slavie nebo saudskoarabského Al Ahli stále chuť mužstvo táhnout k dobrým výsledkům. !Kdybych necítil, že mám motivaci, chuť a energii, nešel bych do toho. Nějaký čas jsem ale v Boleslavi strávil, zažil jsem tady hezké okamžiky a je na co vzpomínat. Bohužel teď jsme sem šli v situaci, kdy mužstvo nebylo v dobrém rozpoložení,“ prohlásil pro fkmb.cz.

„Doufali jsme, že se nám v posledních čtyřech kolech na podzim podaří získat víc bodů, bohužel se tak nestalo. Nezbývá nám nic jiného než dát mužstvo dohromady po všech stránkách a na jaře vykročit k záchraně,“ pokračuje pro fkmb.cz. Jsme v postavení, kdy nemůžeme přemýšlet o ničem jiném, než abychom se co nejdříve dostali ze sestupových vod. Prioritou je zachránit ligu,“ dodává.

iMilan Jirásek. (zdroj: Tomáš Bednarz, wikimedia.org)

Pomoci k záchraně by měly i dvě výrazné posily. Na cestě je osmadvacetiletý kreativní záložník Milan Jirásek, který naposledy působil v ostravském Baníku a kluby dokončují jeho přesun. Do mladoboleslavské Lokotrans Arény se pak po půlročním hostování v Jablonci vrací i třiadvacetiletý útočník Tomáš Ladra. Právě ten by měl podle Jarolíma být nejvýraznějším obohacením.

V prosinci navíc si navíc připsal i dvě branky. „Věřím, že podzimní formu prodá. I z jeho chování na trénincích vidím, že chuť má. Je to Boleslavák. Já byl v podstatě u toho, když přecházel do dospělého fotbalu. Řekl bych, že za tu dobu, co jsem ho neviděl, vyzrál. Věřím, že nám pomůže,“ zakončuje pro fkmb.cz Jarolím.

Boleslav může vykročit k záchraně už v příštím týdnu, kdy jí čeká souboj s brněnskou Zbrojovkou. V lednu se pak utká i s pražskou Spartou a Sigmou Olomouc.

Diskuze Vstoupit do diskuze
60 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Znáte metodu PDR? Jedná se o spolehlivou techniku opravy auta bez poškození laku
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Co jsou hypersonické zbraně a proč se jich svět tolik obává?
Události247.cz
Události247.cz
Kdo je největším absentérem ve Sněmovně? Pracovní morálka předních politiků, placených z našich daní, je k smíchu
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Vidíte, co se na obrázku doopravdy skrývá? Ověřte si, zda máte orlí oko a žádný klam vás nezaskočí