Kapitán Sparty Bořek Dočkal otevřeně o osobní motivaci i sesazení Slavie. Vracel jsem se pro titul, přiznal

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

Ve třiadvaceti letech patří ke stěžejním postavám kabiny pražské Sparty, přesto se na evropský šampionát nepodíval. Středopolař Bořek Dočkal na tiskové konferenci před startem nového ročníku promluvil o osobních ambicích, přípravě i návratu do Česka.

S neúčastí na šampionátu jsem se vyrovnal dobře,“ prohlásil bývalý hráč čínského Jianye, tureckého Konaysporu nebo norského Rosenborgu ohledně své absence na EURU. Přesto podle svých slov stále neztrácí motivaci pro další sezóny. Rád by totiž v rudém dresu zopakoval získání mistrovského titulu.

iZdroj fotografie: Reuters
Zdroj fotografie: Reuters

„Dopředu mě ženou cíle, které před sebou Sparta má. Když jsem se do klubu vracel, tak to bylo kvůli tomu, abych tu zažil titul. To byl v roce 2014 největší zážitek mé fotbalové kariéry a chci si to zopakovat. I kdyby to byl jediný důvod, proč ještě hraju, tak je myslím dostatečný,“ zmínil Dočkal na tikové konferenci. Podle něj má současný kádr mnoho podobného s týmem, který před sedmi lety pozvedl nad hlavu pohár pro vítěze soutěže.

„Kádr je širší, trenér má hodně možností, kam sáhnout. Pamatuji poslední titulovou sezonu, tam bylo zásadní, že jsme všichni byli zdraví. To je moje přání pro tuhle sezonu, abychom mohli sesadit Slavii. Kvalitu máme z mého pohledu velkou, je tam hodně alternativ, jak kouč může postavit tým. Podmínky pro to, abychom bojovali o titul, tu jsou. Ale zásadní bude, aby hráči zůstali zdraví,“ pokračuje.

iZdroj fotografie: Reuters
Zdroj fotografie: Reuters

K dobrému startu do sezóny by měla podle Dočkala pomoci i tvrdá příprava, kterou Sparťané pod Pavlem Vrbou absolvovali. „Příprava byla tvrdá, ale vzhledem k tomu krátkému času mezi sezonami je to potřeba. Odehráli jsme hodně zápasů, hodně jsme trénovali… Věřím, že únava stihne opadnout, vyladíme náš fyzický stav a budeme ideálně nechystaní na první utkání,“ věří Dočkal.

Podle trenéra Letenských Pavla Vrby je však před pohárovým duelem proti Rapidu Vídeň stále co zlepšovat. „Přípravu jsme měli stupňovanou, začínali jsme se slabšími soupeři. Poslední zápasy jsme hráli na úrovni Evropské ligy, což nám ukazovalo, co ještě musíme zlepšit. V posledních zápasech jsme určitě nehráli bez chyb, hlavně v defenzivě jsme viděli mezery. Na tom teď ještě pracujeme,“ zakončil Vrba.

zdroj: sparta.cz, transfermarkt.com, onlajny.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
105 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články