Kapitán Liverpoolu Henderson zavzpomínal na Kloppovu proměnu i temné období

(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Jako kapitán pozvedl nad hlavu pohár pro vítěze Ligy mistrů i Premier League. Třicetiletý záložník Jordan Henderson patří mezi hlavní stavební kameny úspěchu Liverpoolu v posledních letech. Jak však přiznal pro britský deník The Guardian, v dresu Reds zažil i krušné časy. Rok po svém přestupu na Anfield Road se ho klub pokoušel prodat do Fulhamu. „To byl velmi náročný moment mé kariéry a velmi zřetelně si na to vzpomínám,“ prohlásil.

„Připravovali jsme se na kvalifikační zápas Evropské ligy proti Hearts na Anfieldu. Sešli jsme se normálně na hotelu a manažer zaklepal na dveře mého pokoje s tím, že chce se mnou mluvit,“ vzpomíná anglický reprezentant, který za Liverpool odehrál téměř čtyři stovky utkání. „Abych byl fér k Brendanovi Rodgersovi, byla to doopravdy jen konverzace,“ pokračuje.

(zdroj: Oleg Bkhambri, wikimedia.org)

Přestup do Fulhamu byl ranou pro sebevědomí tehdy dvaadvacetiletého záložníka. „Byla to příležitost, která se mi nelíbila a nechtěl jsem jí. Stále jsem cítil že toho mám hrozně hodně co dát, ale zažíval jsem v té době velmi temné období,“ pokračuje. Henderson nezažil snadné časy ani po příchodu Jurgena Kloppa, vinou zranění musel vynechat hned dvě desítky utkání v ročníku.

Kloppova proměna

„Když poprvé přišel, bylo to pro mne velmi náročné, protože jsem byl zraněný. Stále se někdo bál, že se opět zraním, takže trvalo chvíli, než jsem ukázal své skutečné já a dostal se opět do toho pravého rytmu,“ přiznává. „Začal jsem hrát hlouběji, za což můžu poděkovat právě Jurgenovi, protože si nemyslím, že jsem pro spoustu lidí byl v té době vůbec schopen hrát v takové roli. Byly doby, kdy se mi vůbec nedařilo. Pak začnete pochybovat, jestli na to vůbec máte a jste dost dobří,“ dodává.

(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

„Ale získal jsem sebevědomí skrze manažera a dál jsem pracoval a sbíral zkušenosti. Jsem velmi vděčný, že jsem dostal takovouto příelžitost, protože všechny můj pohyb na hřišti se zlepšil jak defenzivně, tak ofenzivně,“ ví. Hendersonovo sebevědomí nekleslo ani po příchodu rozeného defenzivního záložníka Fabinha. „Cítil jsem, že je to pro mě dobrá věc, protože jsem mohl opět hrát o trošku výše,“ dodává.

„Bavil jsem se o tom i s koučem a ten tomu byl velmi otevřený. Ale nemyslel jsem si, že nás takto nechá hrát,“ vzpomíná. „O několik dnů později jsem přišel z lavičky, postavil mě výše a já jsem dokázal skórovat. Od té doby jsem velmi dospěl. Teď cítím, že dokážu pomoci na obou pozicích,“ dodává opora Liverpoolu.