Kapitán Barcelony po patnácti letech opustí Camp Nou. V nové štaci se má sejít s bývalými parťáky

Po sezoně přijde Barcelona o svého dlouholetého kapitána. Sergio Busquets opustí Evropu a zamíří na nečekanou adresu.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

V Barceloně patří mezi žijící legendy. Sergio Busquets obléká dres Blaugranas od roku 2008 a za uplynulých patnáct let v něm odehrál téměř sedm set zápasů. Podílel se také na zisku řady trofejí. Třikrát s Barcou ovládl Ligu mistrů, evropský superpohár i mistrovství světa klubů. Osmkrát slavil španělský titul a přidal dalších patnáct trofejí.

Nestárnoucí Busquets

Skvělý defenzivní záložník patří dlouhodobě také k oporám španělské reprezentace. Vyhrál s ní mistrovství světa (2010) i EURO (2012). Zajímavé je i srovnání: Na MS 2010 zářil Busquets s Iniestou a Xavim. O dvanáct let později předvádí v Kataru podobné kousky ve středu hřiště s Gavim (18) a Pedrim (20). „Nejlepší tři hráči, se kterými jsem hrál, jsou Messi, Iniesta a Busquets,“ cituje současného kouče Barcelony Xaviho server Barca Universal.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Po zprávách o letním odchodu Messiho do MLS se nyní mluví o tom, kam zamíří Sergio Busquets. Tomu končí v létě smlouva a podle všeho je rozhodnutý odejít z Camp Nou. Španělské rádio El Partidazo de COPA přineslo zprávu, že Busquets zamíří do Interu Miami, kde by se měl potkat s Messim. Klub, jehož spoluvlastníkem je David Beckham, zvažuje i příchody Cesca Fabregase a Luise Suáreze.    

Diskuze Vstoupit do diskuze
138 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články