Zamíří Lionel Messi do zámoří? Komisař MLS nastínil možný scénář

Argentinský kanonýr Lionel Messi by již brzy mohl změnit své působiště. Pětatřicetiletému útočníkovi končí v létě smlouva s Paris Saint-Germain a jeho budoucnost zatím zůstává nejasná.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Aktuálně táhne svou Argentinu k postupu ze základní skupiny světového šampionátu a soustředí se na sbírání triumfů v dresu francouzského Paris Saint-Germain. Produktivní útočník Lionel Messi patří i v pětatřiceti letech k nejlepším fotbalistům současnosti a zájem o jeho služby je enormní. Po aktuálním ročníku končí odchovanci katalánské Barcelony v Parku princů dvouletá smlouva a zůstává tak otazníkem jakou cestou se Messi vydá.

Dlouhodobě se spekuluje o jeho možném návratu na Camp Nou, kde by podle svých dřívějších slov rád uzavřel svou kariéru. Možností je však také působení v severoamerické Major League Soccer, která chce v nadcházejícím období získat další hvězdu světového formátu. Sám Messi navíc před rokem a půl přiznal, že fotbalové angažmá ve Spojených státech je pro něj velkým lákadlem.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Vždycky jsem říkal, že mám chuť okusit zkušenost života ve Spojených Státech, hrát tamní ligu a užívat si tamního života, ale jestli se to stane nebo ne, netuším,“ prohlásil tehdy v rozhovoru pro La Sexta. Navázal by tak na cestu hvězd jako David Beckham, Thiery Henry, Didier Drogba nebo Frank Lampard. Podle komisaře soutěže Dona Garbera je získání Messiho realistickou možností hned pro několik klubů.

Komisař MLS: Zájem o něj šel cítit vždy

Vždycky šlo cítit zájem o Messiho. Věříme hodně tomu, že se podaří jej získat. Na druhé straně je nadále pod smlouvou, která stále běží a posléze bude mít možnost se rozhodnout, co bude dál,“ prohlásil pro server 90min. „Bylo by fantastické mít v lize někoho jako je on se svým celosvětovým zásahem. Věřím, že by přilákal další fanoušky Major League Soccer i za hranicemi našich států,“ pokračuje.

Myslím si, že obecně nebude překvapením, pokud uslyšíme, že hlasy po jeho získání budou v klubech Major League Soccer sílit,“ přiznal na adresu sedminásobného držitele Zlatého míče, který má na svém kontě čtyři vítězství v Lize mistrů a celem jedenáct mistrovských titulů včetně sedmi vítězství v domácích pohárech.

Měl by Messi zamířit do zámoří?

Diskuze Vstoupit do diskuze
54 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články