Kanonýr vyměnil La Ligu za pašování drog: Fotbalem jsem vydělal milion eur ročně, tímhle měsíčně

Nepříjemného útočníka si dodnes pamatují fanoušci španělské La Ligy, francouzské Ligue 1 či řecké ligy. Nyní byl odsouzen k šesti letům za mřížemi.

i Zdroj fotografie: Sporting Lisaboa
                   

Marihuana, konopná pryskyřice nebo kokain. Když policie v listopadu 2019 po masivní razii zatknula hned šestnáct členů gangu prodávající drogy, nestačila se divit. Síť informátorů, odposlechů a sledování podezřelých osob totiž mezi kriminálními živly ukázala i na známou tvář: někdejšího profesionálního fotbalistu, který prošel španělskou La Ligou, francouzskou Ligue 1 nebo řeckou ligou. Podle obžaloby byl dokonce tím, kdo celý gang vedl.

Dnes čtyřicetiletý Sergio Contreras Pardo přezdívaný ve fotbalových kruzích Koke má přitom za sebou skvostnou kariéru. Rodák z Málagy v devatenácti letech debutoval v Ligue 1, posléze se přesunul do francouzského Marsielle. Za Olympique odehrál během dvou let čtyři desítky utkání a pozvedl nad hlavu i tehdejší Pohár Intertoto. Po krátkém hostování ve Sportingu Lisabon zamířil do řeckého Arisu Soluň, kde naplno ukázal svůj talent.

iZdroj fotografie: Bundesliga

Stal se oporou, fanoušci si ho zamilovali a on pravidelně sázel branky: během pěti let jich zaznamenal tři desítky. Po rychlém působení v Houstonu hrajícího Major League Soccer často měnil kluby. Zahrál si za La Ligu Rayo Vallecano, hrál v ázerbajdžánském Baku, působil v druhé německé lize za Řezno. A nastupoval také za kluby z Bolívie a Indie. Je otazníkem, zda právě jeho poslední jihoamerické angažmá nebylo motivováno nekalými úmysly. Již tehdy totiž podle obžaloby gang naplno fungoval.

Fotbalem vydělal milion ročně, drogami za dva měsíce

Kariéru zakončil v roce 2016 v dresu řeckého Arisu za mohutného skandování tribun. Miliony vydělané fotbalem mu však již ani zdaleka nestačily. Jak sám přiznává, svět drog je výrazně výnosnější. „Fotbalisté mají to štěstí, že vydělávají velké peníze. Já jsem si dokázal přijít i na milion euro ročně (25 milionů korun). V drogovém byznysu jsem ale podobnou částku vydělal za dva měsíce, ač jsem musel riskovat svůj život,“ cituje jeho slova Canal+.

Podle dohody o vině a trestu by si měl Koke vzhledem ke své spolupráci s policií odsedět celkem šest let. Část trestu si již odpykal ve vazbě, za mříže se však brzy vrátí. „Život je složitý a já se musím kát za svou hloupost. Pocházím ze čtvrti v Málaze, kde jsou všichni moji přátelé z dětství. Mám kontakty po celém světě, ale nejsem Pablo Escobar. Když však slyším, že jsem mezinárodní pašerák, ptám se sám sebe, co jsem to sakra udělal,“ kroutí hlavou.

Ze života ve vězení však nemá obavy. „Za mřížemi mě možná zabijí, ale já se nebojím. Vězení je plné bláznů a já se tam musím vrátit. Nevím, na jak dlouho, ale doufám, že v roce 2027 se dostanu ven,“ dodal bývalý kanonýr, který dnes může svých činů jen litovat.

Měl se Koke raději soustředit výhradně na fotbal?

Diskuze Vstoupit do diskuze
127 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články