Kane si už do konce sezóny nezahraje

Foto: webnoviny.sk

Ostrostřelec Harry Kane ve službách Tottenhamu Spurs se na trávnících letos už podle všeho neobjeví. Na nechtěnou „zdravotní dovolenou“ jej poslal protihráč hájící barvy Manchesteru City, s nímž se Kohouti utkali v rámci úvodního čtvrtfinále Ligy Mistrů. Konečný překvapivý výsledek tedy přišel Tottenham velice draho. Jakým způsobem ztratil londýnský celek svého hvězdného útočníka? A najde se za něj adekvátní náhrada?

Souboj s obráncem pořádně zabolel

Pětadvacetiletý Kane se po čas prvního poločasu rval jako lev, na což jsme už něj všichni z minulosti zvyklí. V 58. minutě zápasu musel ovšem předčasně ze hry. Fabian Delph, obránce Manchesteru City, šel do souboje s Kanem velice neopatrným způsobem, což mělo za následek poranění soupeřova kotníku. Bolest byla natolik silná, že se Kane nedokázal ani postavit na nohy a odejít ze hřiště po svých. Krátce na to už opouštěl stadion o berlích a všem příznivcům Spurs v hledišti i u televizních obrazovek bylo jasné, že něco není v pořádku.

Argentinský trenér Tottenhamu Pochetti se neváhal za svého svěřence pohádat. Delphovi pěkně od plic vysvětlil, co se mu na jeho počínání nelíbilo. Podle trenérových slov byl prý obránce až příliš agresivní a ačkoli určitě nešel do souboje s úmyslem zranit, mohl být nakonec rád, že za své jednání neschytal trest v podobě červené karty. Delph ze střetu vyvázl pouze se žlutou.

Zástupce Kanea se okamžitě osvědčil

Za bezbrankového stavu se na hřiště dostal útočník číslo dvě Son Hung-min, který nakonec v 78. minutě přesnou trefou rozhodl o konečném výsledku 1:0. V letošní roce to nebylo poprvé, kdy musel korejský útočník zastoupit svého slavnějšího spoluhráče. V časech posledního Kaneova zranění dokázal Hung-min skórovat ve čtyřech zápasech po sobě a aktuálně se pyšní už celkem 18 zásahy v této sezóně. Kane je na tom ale zatím pořád o něco lépe. S 24 brankami je nejlepším střelcem týmu a řadí se také mezi absolutní špičku v rámci celé Premiere League.

Tottenham se těsnou výhrou nad City výrazně přiblížil k postupu do semifinále nejprestižnější fotbalové soutěže na světě. Trenér celku ovšem za favorita stále považuje soupeře. Uvidíme tedy, co přinese druhý zápas, který je naplánovaný na následující týden. Dokáží se Kohouti obejít bez své největší opory, nebo jeho absence bude na herním projevu citelně znát?

Foto: webnoviny.sk