Kam zmizel Václav Kadlec?

                   

Fotbalista Václav Kadlec byl svého času považován za jednu z největších českých nadějí. Když se začal pravidelně objevovat v základní sestavě Sparty, všem bylo jasné, že v dresu letenského klubu dlouho nezůstane. Kroužilo kolem něj hned několik zahraničních týmů, z nichž si útočník nakonec vybral Frankfurt. Fotbalista oceněný jako talent roku 2010 se v německém angažmá ovšem nedokázal naplno prosadit a nakonec se před třemi lety vrátil zpátky do Sparty. Od té doby jej trápí zranění a jeho návrat na trávníky je bohužel v nedohlednu.

Původní optimistické prognózy se nakonec nevyplnily

Václavu Kadlecovi se v posledních letech opravdu nedaří. Poté, co předčasně ukončil své působení ve Frankfurtu, se na čas vrátil zpátky domů do Sparty (i když je odchovancem Bohemians, vždycky sám sebe považoval za sparťana). Byl však přiveden pouze na hostování. Než se vrátil definitivně, pokusil se ještě nastartovat uvadající kariéru v dánském FC Mydtjyllandu, což se mu ale také nepodařilo podle představ. Nakonec jej v srpnu 2016 Sparta odkoupila za 2,7 milionu eur, což byl v té době nejdražší transfer v historii české nejvyšší soutěže.

I když zaznamenal poměrně slušný úvod na domácí scéně, dá se jeho působení ve Spartě hodnotit spíše negativně. Během tří sezón nastoupil jen do 44 utkání, z nichž si odnesl 11 branek. Pro srovnání, v ročníku 2012/2013 a 40 zápasech dokázal skórovat dvacetkrát. Na vině bohužel není jen jeho nepříliš působivý projev, ale také série vleklých zranění, která ho provází napříč celou sportovní kariérou. Momentálně je na marodce už téměř rok, do ostrého klání naposledy nastoupil minulý květen.

Jaké zranění Kadlece nadále limituje?

Utkání proti Jihlavě se mu stalo osudným. V nevinném souboji s protihráčem zůstal Kadlec s bolestivou grimasou ve tváři ležet na zemi. Za pomoci zdravotníků byl odnesen ze hřiště a po zápase už se procházel o berlích. Fotbalistu posléze čekal artroskopický zákrok, který měl vyřešit problémy týkající se menisku. Operace proběhla bez komplikací a vše nasvědčovalo tomu, že se Kadlec na hřiště v brzké době vrátí. To se ale všichni hluboce mýlili.

I když nyní šestadvacetiletý útočník začal trénovat s týmem, nakonec se do zápasového zápřahu nedostal. Koleno totiž začalo hodně otékat a následné vyšetření prokázalo, že ještě není připravené k plnému vytížení. Rehabilitace probíhají až doposud, i když se původně plánovalo, že bude Kadlec schopný hrát už začátkem ledna. Nyní je květen a žádný velký posun zatím bohužel nepřišel.

Pro fotbalistu to musí být velice frustrující situace, protože pokud by si měl vysloužit ještě nějaké zahraniční angažmá, moc času mu nejspíš nezbývá. Pomalu se totiž blíží věková hranice, když už nebude pro přední kluby atraktivní. Smutný příběh hráče, od kterého se očekávaly zázraky.

Foto: dailymail.co.uk

Diskuze Vstoupit do diskuze
59 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články