Kam zamíří cestovatel Kanga?Nabízí se některý z bývalých zaměstnavatelů

                   

O budoucnosti Guélora Kangy v pražské Spartě se v posledních dnech vedou poměrně vášnivé debaty. Osmadvacetiletý gabonský útočník se dostal do křížku s vedením poté, co porušil týmová pravidla a ostudně se postavil také k děkovačce domácím fanouškům po jednom ze zápasů ligové nadstavby. Čekal ho trest v podobě vyřazení ze sestavy. Ačkoli by se měl v následujících zápasech minimálně na lavičku náhradníků zase vrátit, mediálním prostorem kolují informace, že po skončení sezóny kádr letenských opustí a zamíří hledat nové výzvy do zahraničí. Nabízí se některý z bývalých klubů, kde Kanga dříve působil? A které to jsou?

Fotbalové celky z Gabonu

Zřejmě tou nejméně pravděpodobnou variantou je, že by se střelec patnácti ligových branek v české nejvyšší soutěži stěhoval zpátky do své rodné země, kde působil ve službách tří klubů – AS Mangasport, Missile FC a CF Mounana. S prvními dvěma jmenovanými dokonce dokázal ovládnout gabonskou fotbalovou ligu a získat po své týmy zlaté medaile. V poslední sezóně strávené na domácí půdě si jej všiml trenér národního celku a dal mu příležitost vyzkoušet si pozici v základní sestavě gabonské reprezentace dospělých, čehož se Kanga zhostil s bravurou a právě díky tomu si vysloužil své první zahraniční angažmá v Rusku.

FK Rostov

V Kangovi jako první viděli potenciál skauti ruského FK Rostov, kam se nadějný fotbalista nakonec také přestěhoval a bývalý klub za něj utržil přibližně sto tisíc eur. V tamní Premier Lize se mu konečně podařilo naplno využít svůj potenciál. Stal se platným členem týmu, dohromady odehrál 70 zápasů, které korunoval sedmi brankami a třinácti gólovými asistencemi. Během tří let se mu podařilo získat i jednu cennou trofej, když se spoluhráči pozvedl nad hlavu Ruský fotbalový pohár.

FK Crvena zvezda Bělehrad

Po tříletém ruském angažmá se Kanga rozhodl zkusit štěstí v srbském Bělehradu, který se v rámci předkola Evropské ligy v roce 2017 utkal právě s pražskou Spartou, kam fotbalista zamířil posléze. Kanga svými výkony zaujal bosse Daniela Křetínského, jenže tehdy se mu jej ještě zlákat nepodařilo. Útočník pokračoval v srbském klubu další rok, během něhož stihl odehrát 39 soutěžních utkání a střelecky se vytáhl devíti brankami, k nimž připojil sedmnáct gólových přihrávek.

Když začala být Kangovi srbská nejvyšší fotbalová soutěž malá, konečně vyslyšel vábení českého velikána, který za něj neváhal zaplatit více než jeden milion eur. Bělehradu se tento transfer opravdu vydařil, jelikož Kanga k nim přicházel zcela zadarmo. Díky němu se klub zahojil na dlouhé roky dopředu.

Vrátí se Kanga na místo činu, nebo se vydá hledat štěstí zcela novým, neprobádaným směrem? Jeho tržní hodnota se rok od roku zvyšuje, Sparta by si díky němu mohla také pěkně namastit kapsy.

Foto: en.eyeni.site

Diskuze Vstoupit do diskuze
54 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články