Kam povedou další kroky Cristiana Ronalda? Nemělo by jít o zámoří, ani o Saúdskou Arábii

Může se z něj stát nejlépe vydělávající osobnost sportovní historie, přesto astronomickou nabídku zřejmě odmítne. Jaké priority má pro závěr své kariéry sedmatřicetiletý kanonýr Cristiano Ronaldo?

i Zdroj fotografie: Manchester United
                   

Uplynuly téměř dva týdny od kontroverzního rozhovoru portugalského reprezentanta Cristiana Ronalda pro TalkTV, ve kterém zkritizoval svého tehdejšího zaměstnavatele z Old Trafford, zázemí klubu, klubovou hierarchii včetně trenéra Erika Ten Haga. Manchester United se proto rozhodl s pětinásobným vítězem Zlatého míče rozvázat smlouvu a Ronaldo se těsně přes světovým šampionátem stal volným hráčem.

Sedmatřicetiletý Portugalec je na přestupovém trhu stále ceněným zbožím, nejaktivněji se o něj však zajímají kluby mimo Evropu. Podle britského deníku Express se přetahují o Ronaldovy služby zejména dva kluby ze Saudské Arábie, konkrétně Al Hilal a Al-Nassr. Poslední jmenovaný celek již údajně nabídl agentům pětinásobného vítěze Ligy mistrů lukrativní smlouvu na dva a půl roku s platem okolo 170 milionů liber za sezónu.

iZdroj fotografie: Manchester United FC

Astronomický finanční obnos je údajně připravený vytáhnout v průběhu několika následujících dní také Al Hilal, který se o Ronalda zajímal již v létě. Aktuálně čtvrtý celek saúdskoarabské ligy by však podle přestupového experta Fabrizia Romana musel s podepsáním Ronalda čekat až do léta kvůli zákazu registrace nových hráčů. Přesto se chce klub pokusit portugalskou hvězdu světového šampionátu zlákat do svých řad.

Ronaldo má jasný cíl, tvrdí zdroje

Lidí v klubu jsou připraveni nabídnout mu astronomicky šílenou nabídku. Přesto je to kvůli jejich transferovému banu komplikované,“ uvedl ve svém podcastu. Podle informací britského deníku The Sun je přesto odchod do jedné ze zemí blízkého východu či do zámoří velmi nepravděpodobný. Bývalý hráč Sportingu Lisabon, Realu Madrid, Manchesteru United a Juventusu odmítnul mimoevropské nabídky podle svých slov již v létě.

iZdroj fotografie: Manchester United

Podle zdrojů blízkých sedmatřicetiletému kanonýrovi však důvody přetrvávají i nyní. Ronaldův cíl pro závěr jeho bohaté a úspěšné kariéry je totiž jasný: sbírat další tituly a překonávat další rekordy a laťky. Portugalec proto touží po angažmá v týmu, který má reálnou šanci postoupit alespoň ze skupinové fáze Ligy mistrů.

Rodák z Funchalu je stále nejlepším střelcem v historii Ligy mistrů se 140 brankami na svém kontě a zároveň nejlepším nahrávačem se 42 asistencemi. Drží také rekord v nejvyšším počtu nastřílených branek mezi evropskou smetánkou, před devíti lety zaznamenal sedmnáct přesných tref v ročníku.

Měl by Ronaldo setrvat v Evropě a hrát Ligu mistrů?

Diskuze Vstoupit do diskuze
146 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Jak trojnásobně prodloužit životnost autobaterie: Expert vysvětlil úkon, který zafunguje na levné i drahé modely
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Na Ukrajinu se dostanou hned 4 tanky ze Západu, ruské je překonají pouze v jednom směru. Zapojit se musela i Amerika, i když nechtěla
Události247.cz
Události247.cz
Poláci jsou na Čechy už vážně naštvaní: V obchodech mají kvůli nim prázdné regály
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Experimentální zbraň 2. sv. války: Pekelné kolo bylo tak nebezpečné, že raději skončilo už ve fázi testování