Kalas v londýnské Chelsea, dostane konečně šanci?

                   

Český fotbalový obránce Tomáš Kalas je zářným příkladem toho, že pokud hráč přestoupí v útlém věku do některého z předních evropských klubů, nemusí to nutně znamenat, že se v nabitém kádru plném hvězd dokáže prosadit. Když v roce 2010 jako veřejnosti neznámý chlapec přestupoval do Chelsea, způsobil napříč celou Českou republikou všeobecné pozdvižení. Rázem se stal celebritou, která několik dní plnila přední strany tuzemských médií. Mnozí byli v otázkách jeho přesunu k anglickému gigantovi nadšení, jiní zase skeptičtí. Nakonec se potvrdila slova té druhé skupiny lidí. Nicméně se teď možná blýská na lepší časy, Kalas by mohl konečně dostat pořádnou šanci. Čemu za to vděčí?

Chelsea má zákaz nakupovat, neuspěla ani s odvoláním

Již dříve jsme vás v jenom z našich článků věnujícímu se přesunu Edena Hazarda k Realu Madrid informovali, že Chelsea se může díky těmto krokům dostat do poměrně závažných problémů. Jelikož byl klub shledán vinným z porušení pravidel o uzavírání smluv s mladými hráči, přišel zasloužený trest v podobě ročního zákazu přestupů a pokuty ve výši 600 000 švýcarských franků (13,5 milionů korun). „Blues“ své provinění v rámci smluv s 29 fotbalisty i nadále odmítá. V době zákazu může londýnský celek podepisovat pouze fotbalisty do 16 let, kteří ovšem A týmu ještě příliš nepomohou.

Vedení Chelsea se proti rozhodnutí FIFA sice odvolalo, ale neuspělo. Nabízí se ještě jedno odvolání, a to Arbitrážnímu soudu v Lausanne, jenže je diskutabilní, jakou by tento krok měl naději na úspěch. Pokud by se Chelsea rozhodla přeci jen ještě jednou zkusit štěstí, mohlo by přijít alespoň odložení trestu po dobu dalšího řízení, což by vedení umožnilo do té doby vyřešit případné posily. Ale to jsme stále jen v rovině spekulací, které se mohou a nemusí stát realitou.

Nastalá situace hraje do Kalasovi do karet

Kdyby se potvrdily nejhorší obavy, dostala by se Chelsea do akutních problémů s nedostačujícím kádrem. Jaká řešení by se nabízela? Snad jedinou správnou variantou je stažení fotbalistů, kteří byli posláni na hostování po celé Anglii i zbytku světa. Jedním z nich je mimo jiné i Tomáš Kalas.

Pětadvacetiletý stoper momentálně pravidelně nastupuje za druholigový Bristol City, kde zasáhl do 41 zápasů v této sezóně. Ještě předtím odváděl po dobu dvou ročníků kvalitní výkony ve Fulhamu. V minulosti se v rámci hostování objevil také v Nizozemsku nebo Německu. Podle mnohých fotbalových expertů je na svou šanci u A týmu Chelsea, kde za 8 let svého působení zasáhl pouze do 4 utkání, perfektně připravený.

Podaří se mu konečně přesvědčit vedení klubu v čele s majitelem Romanem Abramovičem přesvědčit, že si zaslouží stát se lídrem zadních řad aktuálně třetího týmu Premiere League?

Foto: dailymail.co.uk

Diskuze Vstoupit do diskuze
142 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články