Juventus je připraven zbavit se Cristiana Ronalda, píší italská média. Kam by mohl zamířit?

Zdroj fotografie: Reuters

Drží rekord v počtu gólů i asistencí, které v rámci nejprestižnější klubové soutěže zaznamenal. Přesto Cristianu Ronaldovi triumf v Lize mistrů s Juventusem nadále uniká. Italský velkoklub naposledy nečekaně vypadnul s Portem a italská média začínají spekulovat, zda šestatřicetiletý Portugalec bude v dresu Staré dámy pokračovat i v nadcházejícím ročníku. 

Píše se říjen 2017 a Juventus je po dlouhých jedenácti letech opět blízko vítězství v Lize mistrů. Italský velkoklub však zastaví rozjetá mašina Realu Madrid a právě Cristiano Ronaldo, který se ve finále trefí hned dvakrát a může slavit svůj pátý triumf v nejprestižnější klubové soutěži světa. I proto nebylo divu, že jakmile bylo známo, že Portugalec by mohl ze Španělska odejít, nejhlasitějším zájemcem byl právě Juventus.

Cristiano Ronaldo (v černobílé) proti Lionelu Messimu. (zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Ten v uplynulé dekádě zvítězil v domácí soutěži hned devětkrát, úspěch v pohárech mu stále uniká. A to i s Cristianem Ronaldem, který byl za svůj poslední výkon při nečekaném vyřazení Porta italskými médii ostře kritizován. Podle serveru SportMediaset však s jeho herním pojetím a výkony není spokojeno ani vedení italského klubu, které se chce spolu s koučem Andreou Pirlem vydat cestou týmového pojetí hry.

Právě proto by podle italského serveru měl být připraven plán na odchod pětinásobného vítěze Zlatého míče. Ten přišel do Itálie před dvěma lety za 100 miliónů eur (2,6 miliardy korun) a za Juventus již stihnul odehrát více než 120 utkání, ve kterých zaznamenal 92 branek a 22 asistencí. Přesto ani on evropské vavříny do turínské metropole nepřinesl.

Cristiano Ronaldo v dresu Juventusu Turín. (zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Klub však podle SportMediasetu počítá s novou koncepcí v celé šíři kádru. Součástí projektu by měli být zejména brankář Wojciech Szczęsny, stoper Matthijs de Ligt nebo záložníci Federico Chiesa a Weston McKennie. Ronaldo by navíc mohl ulevit i klubové kase, s platem ve výši 500 tisíc liber týdně (15,2 miliónů korun týdně) je nejlepším hráčem tamní nejvyšší soutěže.

Spekuluje se i o potenciálních zájemcích. Je však otázkou, který z velkoklubů by byl ochoten za šestatřicetiletého křídelníka zaplatit vysokou přestupovou částku. Podle SportMediasetu je Juventus ochoten kývnout na nabídku okolo 60 miliónů liber (1,8 miliardy korun). Nejhlasitějším zájemcem by mohl být francouzský Paris Saint-Germain, o kterém se již dříve v souvislosti s Ronaldem spekulovalo. Finančně by na přestup mohl dosáhnout jak Manchester City, tak Manchester United nebo kluby z blízkého východu.