Júsufovy střely z dálky? Jako když kopne kůň, usmíval se kouč Slavie Trpišovský po skalpu Liberce

(zdroj: twitter.com/slavia_eng)

Pražská Slavia zvládla i čtvrté utkání skupiny o titul. Přesto, že šanci dostali i hráči širšího kádru, porazila Liberec 1:3. „Jsem spokojený jak s týmovým, tak individuálními výkony,“ chválil Trpišovský své svěřence po utkání. „Slušný výkon předvedli i hráči, kteří nehráli na svém tradičním postu, jako Tomáš Holeš nebo Dan Kosek, který navíc debutoval,“ dodal.

Přesto byla první dvacetiminutovka ze strany sešívaných rozpačitá. „Musím říci, že prvních dvacet minut jsme na tom byli technicky špatně,“ řekl Trpišovský. Ve zbytku utkání se však červenobílá mašina rozběhla naplno a díky gólům Ibrahima Traorého, Abdully Júsufa a Petara Musy vedli hosté po padesáti minutách o tři branky. Konečný výsledek pak v 80. minutě po několika desítkách sekund na hřišti upravil liberecký debutant Milan Králíček.

Júsuf při rozcvičce před utkáním. (zdroj: twitter.com/slavia_eng)

Obzvláště výkon Júsufa, který na třetí gól nahrával si nemohl kouč Slavie vynachválit. „Ukázal svoje silné stránky, jako je krytí míče a hra hlavou, vyhrál několik vzdušných soubojů a poslal Petara do šance, ze které padl gól. Pak ukázal další svoji přednost, jeho střely z dálky jsou jak když kopne kůň. Určitě to byl jeho nejpodařenější výkon ve Slavii a když bude mít více klidu a sebedůvěry, určitě umí zahrát ještě lépe,“ věří Trpišovský.

„Teď měl jedna plus jedna a spoustu dobrých akcí, naznačuje to je v něm velký potenciál, který ještě bohužel z více důvodů neukázal,“ dodal.

Šanci mezi třemi tyčemi dostal podruhé v sezóně i golman Přemysl Kovář. „Přéma nám hodně pomohl při odchodu těch tří zkušených hráčů v zimě, převzal toho hodně na sebe. Chtěli jsme, aby si zachytal zde v Liberci, kde prožil možná nejpovedenější část své kariéry,“ prozradil kouč sešívaných.

Poslední utkání v letošním ročníku červenobílí odehrají ve středu proti Spartě. Mistr letošního ročníku má mimo čestný úspěch v derby ještě jednu motivaci. O korunu krále střelců totiž stále bojuje i Petar Musa, ten však ve středu nenastoupí.

„O střídání si řekl sám, motala se mu hlava a špatně se mu dýchalo, byl vyčerpaný. Bohužel pak ve chvíli, kdy už bylo střídání připravené, nechal si dát žlutou kartu, takže bude na derby chybět. Musíme mu proto pomoci, aby Sparta nedala ve středu gól a Petar se o trofej podělil,“ doufá Trpišovský. Chorvatský útočník má totiž stejně jako sparťanský kanonýr Libor Kozák čtrnáct přesných zásahů.