Jürgen Klopp poprvé promluvil o odchodu Mohameda Salaha z Liverpoolu – SportyŽivě

Jürgen Klopp poprvé promluvil o odchodu Mohameda Salaha z Liverpoolu

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

Setrvání Mohameda Salaha v dresu Liverpoolu. Právě to bylo nejpalčivější téma britských médií v posledních dnech. Egyptský útočník v rozhovoru pro španělský deník AS přiznal, že nebyl spokojený s některými kroky svého klubu a připustil i to, že si dokáže představit působení v jednom ze španělských velkoklubů. Podle kouče Reds Jurgena Kloppa se však žádný odchod nechystá.
„Volal jsem Salahovi ohledně jeho situace v Liverpoolu a je naštvaný, ale to nikdy neovlivní jeho výkony na hřišti,“ prohlásil před několika týdny Mohamed Aboutrika, bývalý Salahův spoluhráč z egyptské reprezentace a přítel. Podle něj Salaha rozzlobilo zejména to, že v utkání Ligy mistrů proti Midtjyllandu očekával, že právě on bude mít při absenci tradičních kapitánů mužstva na ruce pásku. S tou však nakonec nastoupil mladík Trent Alexander-Arnold.

iMohamed Salah v dresu Liverpoolu. (zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Sám Salah pak v předvánočním rozhovoru pro španělský deník AS potvrdil, že nebyl s rozhodnutím spokojený. „Upřímně, byl jsem velmi zklamaný. Čekal jsem, že budu kapitánem… ale je to rozhodnutí manažera, takže to musím akceptovat,“ prohlásil. Ve stejném rozhovoru zmínil i to, že si dokáže představit působení jak v Realu Madrid, tak Barceloně.

„Myslím, že to jsou top kluby. Nikdy nevíte, co se stane v budoucnosti, ale teď jsem koncentrovaný na to, vyhrát s mým klubem opět Premier League a Ligu mistrů,“ uvedl. „Právě teď můžu říct, že všechno je v rukou klubu. Samořejmě, chci tady překonávat rekordy a opakuju, jakýkoli možný rekord v klubu, ale všechno je skutečně v rukou klubu,“ dodal.

i(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Rozlítil tím další vlnu spekulací, k celé situaci se vyjádřila mimo jiné i klubové legenda Reds John Aldridge. „Osobně si myslím, že po zkušenostech z finále Ligy mistrů a způsobu, jakým s ním zacházel Ramos… Kdybych byl na jeho místě, cítil bych po tomto incidentu nenávist k Realu Madrid. A rozhodně by mě to nelákalo se k nim přidat, stejně jako opustit Liverpool,“ uvedl.

Klopp: Ve skutečnosti se nic neděje

Podle kouče Jurgena Kloppa je však Salah v klubu spokojený a žádný odchod se nekoná. „Nikdy jsme nemluvili veřejně o smlouvách, proč bychom s tím začínali teď? Mo je v dobré pohodě a skvělé formě. Na tréninku ho vidím rozdávat úsměvy, užívá si je,“ prohlásil na tiskové konferenci. „Všechno ostatní je sice skvělé pro média, které mají o čem psát, ale ve skutečnosti se nic neděje,“ dodal.

i(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

„Mo pracuje na vysoké úrovni. Vždycky je o čem mluvit, proč nenastoupil v základní sestavě třeba k poslednímu utkání proti Crystal Palace, všechny ty důvody, proč jsme se takto rozhodli,“ zmínil proč Egypťan nenastoupil k třetímu utkání Reds v rozmezí devíti dnů od začátku. „Ale on pak příjde na hřiště a dá dva góly,“ zakončil.

Diskuze Vstoupit do diskuze
148 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (82%) 110 hlasů
Nahlásit chybu
AutoŽivě.cz
Jak správně zahřívat motor nejen v chladném období? Nesprávným postupem mu zkracujete životnost
ArmádníZpravodaj.cz
Chybná vládní zpráva vyvolala během Studené války jadernou paniku aneb Když se vědci přepočítají
Události247.cz
Ekonom Bartoň: Současná opatření jsou pouze taktická hra. Za chvíli přijde přitvrzování. Jak podle něj bude probíhat?
VědaŽivě.cz
Máte potíže se spánkem a usínáním? Pravidla používaná astronauty NASA vás dostanou do náruče Morfeovy