Salah by měl nenávidět Real Madrid, ne se k nim chtít přidat, tvrdí klubová legenda Liverpolu

                   

„Myslím si, že Real Madrid i Barcelona jsou špičkové kluby. Kdoví, co se stane v budoucnu, ale teď se soustředím na vítězství s Liverpoolem,“ reagoval před několika dny pro španělský deník AS útočník Mohammed Salah na otázku, zda by si dokázal představit své působení ve Španělsku. Podle španělských médií má Real Madrid dlouhodobě o osmadvacetiletého Egypťana zájem a ten by nebyl příliš proti. Proti tomu se však staví klubová legenda Reds John Aldridge.
„Pokud jste hráč Salahovy kvality, vždycky tu budou sekulace ohledně přestupu do Realu Madrid, Barcelony a podobně. Harry Kane bude dalším na řadě o kom se bude spekulovat, až Tottenham klopýtne. Tak to prostě je,“ řekl v rozhovoru pro server Liverpool Echo Aldridge, který je šestým nejúspěšnějším střelcem v historii anglického fotbalu.

i(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

„O Sadiu Maném se mluví taky. Bavíme se tu o jedněch z nejlepších útočníků na světě. Mané, Salah – ti prostě vždycky budou spojováni s Realem Madrid,“ dodává. Podle něj by však obzvláště Egypťan měl spekulace o jeho přesunu na Santiago Bernabéu rázně odmítnout. Zavzpomínal totiž na finále Ligy mistrů před dvěma lety právě mezi Liverpoolem a Bílým baletem, které Salah po ostrém zákroku Ramose nedohrál a Reds padli.

„Osobně si myslím, že po zkušenostech z finále Ligy mistrů a způsobu, jakým s ním zacházel Ramos… Kdybych byl na jeho místě, cítil bych po tomto incidentu nenávist k Realu Madrid. A rozhodně by mě to nelákalo se k nim přidat, stejně jako opustit Liverpool,“ pokračuje.

i(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

„Je to na Jurgenovi Kloppovi a na tom, co chce. Musíte věřit manažerovi, že pokud nastanou takové situace, bude je řešit správným způsobem,“ míní. Podle něj však mají hráči daleko silnější slovo, než dříve. „Hráči mají teď silnou pozici, pokud chtějí jít, tak půjdou. Konec příběhu,“ uvedl.

Nejlepší na světě

Přesto podle něj má být jasným cílem vedení klubu ústřední ofenzivní hvězdy na Anfield Road udržet. „Ale Liverpool má nejlepší ofenzivní trojici na světě, to je samozřejmé. Tottenham má fantastickou přední trojku, stejně jako různé další kluby, ale i tak byste nevyměnili Salaha, Maného a Firmina komukoli,“ zakončil.

Salah válí i v letošní sezóně a zejména díky jeho brankám je Liverpool na špici Premier League. Osmadvacetiletý Egypťan, který obléká červený dres od července 2017, se trefil ve třinácti vystoupeních třináctkrát a přidal i tři asistence. Třikrát se navíc trefil i v Lize mistrů.

Diskuze Vstoupit do diskuze
55 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
Jak hudba v autě ovlivňuje naši jízdu: Sníží spotřebu Jarek Nohavica, Beethoven nebo Eminem?
ArmádníZpravodaj.cz
Britové tvrdí, že Rusové ztratili třetinu nasazených sil, sociální sítě se hemží enormními ztrátami okupantů, ale úplné vítězství je mlhavé
Události247.cz
Každý desátý pohořel u maturity z češtiny. Výsledky zkoušek jsou letos horší než loni
VědaŽivě.cz
Jak byli léčeni naši předkové před 200 lety: Kouření, tabák v oku, lampový olej a další podivné praktiky