Jurgen Klopp o přestupových cílech Liverpoolu: Jen ‚něco udělat‘ nedává smysl – SportyŽivě

Jurgen Klopp o přestupových cílech Liverpoolu: Jen ‚něco udělat‘ nedává smysl

                   

Stoperská dvojice je Achillovovou patou aktuálního lídra anglické Premier League. Liverpoolu chybí hned trojice středních obránců a proto před několika týdny klubová legenda Jamie Carragher vyzývala k nákupu záložního stopera. Podle kouče Jurgena Kloppa je však příchod defenzivních posil otazníkem.
Liverpool se v letošním ročníku musí vypořádávat se ztrátou jak Virgila Van Dijka, tak Joela Matipa i Joe Gomeze. Na pozici středního obránce se tak ustálil defenzivní záložník Fabinho, kterého doplňují mladí a nezkušení stopeři Rhys Williams a Nathaniel Phillips, kteří sbírají první starty v Premier League.

i(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

„Protože jsem na té pozici hrál tak vím, že to není zrovna post pro takto mladé hráče,“ uvedl před několika týdny pro Sky Sports Carragher.“Jsou to mladí hráči, učí se a často mohou dělat chyby. Neříkám, že Liverpool nutně musí přivést stopera za 70 nebo 80 miliónů liber jako byl Virgil Van Dijk, stejně jako někoho, kdo by nutně musel přijít přímo do základní sestavy,“ pokračuje.

„Prostě někoho pro ten účel, aby Liverpool neskončil v nějáké fázi s dvěma mladými kluky na pět nebo šest týdnů, pokud by se zranil i Fabinho. V současné době má Liverpool jednoho stopera, který je dostupný a navíc je náchylný ke zranění. Je jasné, že v lednu musí něco udělat,“ prohlásil. Podle kouče Jurgena Kloppa však lednový příchod defenzivní posily zdaleka není jistý.

iAnfield Road. (zdroj: Yurificacion, wikimedia.org)

„Máme samozřejmě určitá řešení, jak se vypořádávat se zraněními a po většinu této sezóny jde o stopery,“ přiznává Klopp. „Může se to stát a jakmile to začně, nekončí to. Máme řešení, jak s tím naložit, ale jestli to budeme muset řešit i v přestupovém období netuším. Situace se má následovně,“ pokračuje.

„Tohle bude velmi náročné přestupové okno, jak si umíte představit. Ne všechny kluby budou mít peníze,“ dodává. Podle Kloppa však příchod hráče na lavičku, který by v klubu nadále nepůsobil nemá význam. „Jen ‚něco udělat‘ nedává smysl. Smysl má jen dělat ty nejsprávnější rozhodnutí. Zatím se mi opravdu líbilo, co jsme udělali,“ prohlásil.

Diskuze Vstoupit do diskuze
103 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 151 hlasů
Nahlásit chybu
AutoŽivě.cz
Jak správně zahřívat motor nejen v chladném období? Nesprávným postupem mu zkracujete životnost
ArmádníZpravodaj.cz
Chybná vládní zpráva vyvolala během Studené války jadernou paniku aneb Když se vědci přepočítají
Události247.cz
Ekonom Bartoň: Současná opatření jsou pouze taktická hra. Za chvíli přijde přitvrzování. Jak podle něj bude probíhat?
VědaŽivě.cz
Máte potíže se spánkem a usínáním? Pravidla používaná astronauty NASA vás dostanou do náruče Morfeovy