Josef Šural tragicky zemřel při dopravní nehodě

i Foto: eurofotbal.cz
                   

Když Josef Šural v lednu letošního roku přestupoval do tureckého Alanyasporu, všichni čeští fotbaloví fanoušci věřili, že v zahraničí dokáže naplno rozvinout svůj hráčský talent, který třeba později promění v přesun do některého z významnějších klubů. Žádný z těchto plánů se už ale bohužel neuskuteční. Zahraniční média nás dnešním ránem informovala, že český nadějný záložník se stal jedinou obětí dopravní nehody klubového minibusu. Při střetu utrpěl velice vážná zranění, kterým nakonec pro převozu do nemocnice podlehl.

Kdo dopravní nehodu zavinil?

Většina z nás se ještě z této otřesné zprávy nedokázala vzpamatovat. Šural měl ve svých osmadvaceti letech život teprve před sebou. Nedávno se dokonce stal podruhé otcem. Vinou tragické události na silnici ovšem nebude mít možnost sledovat, jak jeho dcery vyrůstají. O život jej připravila dopravní nehoda klubového minibusu, jehož řidič za volantem usnul. V dané věci už prý bylo zahájeno vyšetřování. V minibuse jelo dohromady 7 fotbalistů Alanyasporu, kteří vyvázli pouze s drobným zraněním. Český rodák bohužel takové štěstí neměl. Poranění hlavy bylo natolik vážně, že se jej lékařům nepodařilo ani přes nezměrnou snahu zachránit.

Ohlédnutí za kariérou zesnulého fotbalisty

Josef Šural do nejvyšší české fotbalové soutěže nakoukl už ve svých osmnácti letech, kdy začal pravidelně nastupoval ve službách Zbrojovky Brno. Poté se přes úspěšné angažmá ve Slovanu Liberec probojoval až do Sparty Praha, kde si během chvíle vybudoval opravdu silné postavení. Patřil k základním stavebním kamenům tehdy ještě poměrně úspěšného týmu, dokonce se stal kapitánem. Následně získal pozornost zahraničních klubů, do jednoho z nichž v lednu letošního roku přestoupil.

Nemalou stopu zanechal i v reprezentaci. V barvách českého národního týmu odehrál 20 zápasů a léta se také účastnil mládežnických kategorií, v nichž byl považován za jednu z největších nadějí. Fotbalista, který herně vyrůstal v Šakvicích, si zkrátka žil svůj chlapecký sen. Jeho náhlý skon je obrovská tragédie, kterou budeme mít ještě dlouhou dobu v živé paměti. Jeho manželce, dětem a všem ostatním pozůstalým přejeme upřímnou a soustrast.

Foto: eurofotbal.cz

Diskuze Vstoupit do diskuze
118 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články