José Mourinho se opřel do „jeho excelence“ Pogby

i Foto: teamtalk.com
                   

José Mourinho, bývalý excelentní fotbalista v současnosti jeden z nejuznávanějších světových trenérů, je pověstný tím, že pro ostrá slova nikdy nejde příliš daleko. V posledních dnech jeho pozornosti neunikl Paul Pogba, se kterým se během společného působení u Manchesteru United neměli příliš v lásce. Záložník francouzské reprezentace podle jeho slov pravidelně udivoval hvězdnými manýry, o kterých se dnes šestapadesátiletý trenér vyjadřuje s jistou dávkou posměchu. Ačkoli Pogbu jmenovitě nezmínil, většina fotbalových nadšenců si jej s vyjádřením dokázala bez dlouhého přemýšlení spojit. Co přesně Mourinho řekl?

Vzájemná nevraživost vyústila v hádku před kamerami

Spekulace kolem nepříliš vřelého vztahu mezi fotbalistou a trenérem mají reálné opodstatnění. V polovině minulého roku, kdy Mourihno ještě vládl na lavičce United, zbavil Pogbu funkce zástupce kapitána a vinou této skutečnosti došlo i na drsnou hádku během tréninku, kterou zachytily televizní kamery. Portugalský lodivod se o problémech s jedním „nejmenovaným“ hráčem před nedávnem rozpovídal na semináři o trénování. Konkrétně popsal situaci, která se odehrála v září, kdy se Rudí ďáblové připravovali na zápas s Burnley.

„Měli jsme hrát s týmem, který byl 30 kilometrů od Manchesteru a jeden hráč mě požádal, jestli by po se zápase mohl vrátit do Manchesteru bez týmu a jet sám.“

Mourinho tuto žádost jednoznačně odmítl, na což ovšem Pogba absolutně nebral zřetel a než skončila pozápasová tisková konference, čekal vedle týmového autobusu přistavený Rolls-Royce. Trenér hráče s nadhledem a humorem sobě vlastním nazývá „jeho excelence“, což je ve vztahu k dané situaci skutečně trefné.

Podpora vedení klubu? Ani v nejmenším!

Portugalec se do fungování Manchesteru United opřel ještě více, když tvrdil, že pokud by s Pogbou v rámci možností nevycházel, byl by vedením klubu poslán „na dovolenou“. Z jeho slov tedy jasně vyplývá, kdo má u týmu hlavní slovo (a trenér to rozhodně není). Protože se United pod taktovkou Mourinha dlouhodobě nedařilo, nakonec se v prosinci loňského roku musel s funkcí stejně rozloučit. Nahradil jej Ole Gunnar Solskjaer, pod jehož velením se týmu začalo opět dařit a dokonce i Pogba se herně vrátil do starých kolejí. S ohlédnutím na Mourinhovo vyprávění (pokud se ovšem zakládá na pravdě) se ale v příliš dobrém světle neukázal.

Foto: teamtalk.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
59 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články