Nový Ronaldo? Manchester United loví čtvrtého nejdražšího hráče světa

Manchester United pokračuje po odchodu Cristiana Ronalda v hledání nové posily do útoku. Trenéra Erika Ten Haga zaujal čtvrtý nejdražší hráč světa.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

126 milionů eur, tedy více než tři miliardy korun. Takovou částku zaplatilo španělské Atlético Madrid před třemi lety za útočníka Joaa Félixe z portugalské Benfiky. Přesun dnes třiadvacetiletého kanonýra je dodnes čtvrtým nejdražším ve fotbalové historii. Výkony portugalského reprezentanta na Wanda Metropolitano přesto zatím zůstávají za očekáváním a Félix zdaleka nepatří mezi opory mužstva.

V letošním ročníku zasáhnul do třinácti utkání španělské La Ligy, ve kterých zaznamenal čtyři vstřelené branky. Pouze ve třech případech však odehrál více než osmdesát minut utkání. Atlético Madrid by se proto nebránilo jeho uvolnění v případě vhodné nabídky. O Portugalce se podle informací španělského deníku Relevo zajímá zejména Manchester United, který hledá doplnění útoku po odchodu Cristiana Ronalda.

iZdroj fotografie: Atlético de Madrid

Trenéra Erika Ten Haga zaujal právě Félix. Vzhledem k nákladnosti přestupu má údajně celek z Old Trafford zájem jen o půlroční hostování. Podle Releva již vedení anglického celku připravuje nabídku ve výši 4 milionů eur (100 milionů korun), kterou by si zajistilo služby třiadvacetiletého útočníka do konce ročníku. Právě na výši částky však zatím jednání váznou. Španělský klub totiž požaduje za nejdražšího hráče své historie více než trojnásobek, tedy 13 milionů eur (312 milionů korun).

Félix má spor s trenérem, přiznal majitel

Je však otazníkem, zda nakonec Atléti nesleví ze svých požadavků. Majoritní akcionář klubu Miguel Ángel Gil Marín již na začátku měsíce prozradil, že vztahy mezi trenérem Diegem Simeonem a Félixem nejsou ideální.Osobně si myslím, že je to velký talent. Je pravda, že z důvodů, které nemá cenu rozebírat, je vztah mezi ním a trenérem problematický,“ přiznal generální ředitel a majitel klubu pro Relevo.

Odehrané minuty a jeho motivace mě aktuálně vedou k tomu, že je rozumné pro klub uvažovat o jeho odchodu. Pokud by existovala dobrá možnost pro něj a pro klub. Já osobně bych byl rád, kdyby pokračoval, ale nemyslím si, že je to teď pro něj prioritou,“ uvedl otevřeně. Félix dosud za madridský klub odehrál napříč soutěžemi 130 utkání, ve kterých zaznamenal 34 branek.

Potřebuje Manchester United posílit ofenzivu?

Diskuze Vstoupit do diskuze
140 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články