Cristiano Ronaldo už není hráčem Manchesteru United

Manchester United a Cristiano Ronaldo našli společnou řeč, rozhodně ale nejde o usmíření. Portugalský útočník se na Old Trafford nevrátí.

i Zdroj fotografie: Manchester United
                   

Kontroverzním rozhovorem s Piersem Morganem Cristiano Ronaldo způsobil skandál, který řešil pár dní před začátkem MS v Kataru celý svět. Portugalec v interview mimo jiné řekl, že nerespektuje Erika ten Haga. Reakce vedení klubu na sebe nenechala dlouho čekat. Po oboustranné dohodě CR7 s okamžitou platností opouští Manchester United.

Trpký konec CR7

„Klub mu děkuje za jeho nesmírný přínos během působení na Old Trafford,“ uvedl v prohlášení Manchester United. Red Devils popřáli „jemu a jeho rodině do budoucna hodně štěstí“ a dodali, že „všichni v Manchesteru United se nadále soustředí na zlepšování týmu pod vedením Erika ten Haga“. Cristiano Ronaldo se v Kataru v pondělí stručně vyjádřil, že „promluví, až bude chtít“.

iZdroj fotografie: Manchester United FC

Ronaldo, který v 346 zápasech za United vstřelil 145 gólů, se vrátil se na Old Trafford v srpnu 2021 – 11 let poté, co odešel do Realu Madrid. Zbývalo mu něco málo přes sedm měsíců do konce smlouvy s United na 500 000 liber týdně. Ukončení smlouvy mu dává volnou ruku pro zimní přestupové okno.

Ronaldo: Miluji Manchester United a jeho fanoušky

„Po rozhovorech s Manchesterem United jsme se vzájemně dohodli na předčasném ukončení naší smlouvy. Miluji Manchester United a miluji fanoušky, to se nikdy nezmění. Cítím však, že je pro mě ten správný čas hledat novou výzvu. Přeji týmu hodně úspěchů ve zbytku sezony i do budoucna,“ cituje BBC prohlášení Cristiana Ronalda.

Souhlasíte s koncem Cristiana Ronalda v Manchesteru United?

Diskuze Vstoupit do diskuze
69 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Prodej auta na náhradní díly krok za krokem
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Ruský tanker Iljušin Il-78 může u hranic NATO maximálně provokovat, ale nic víc. Vlastním letounům přitom dává „neomezený“ dolet
Události247.cz
Události247.cz
Naftová a benzínová auta budou nadále jezdit, a to i přes zákaz EU. Podmínka pro jejich používání ale bude likvidační
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Pod zákopy 1. sv. války probíhaly kruté bitvy v podzemí. Většinou bývalí horníci se snažili nepřítele podkopat