Manchester United zahájil kroky k ukončení smlouvy Cristiana Ronalda

Cristiano Ronaldo svým rozhovorem s Piersem Morganem pořádně zvedl trenérovi, vedení i majitelům Manchesteru United mandle. Podle právníků klubu CR7 porušil podmínky smlouvy.

i Zdroj fotografie: Manchester United FC
                   

Po šokujícím rozhovoru Cristiana Ronalda s Piersem Morganem, ve kterém portugalská hvězda nenechala na Manchesteru United nit suchou, klub v pátek 18. listopadu vydal krátké prohlášení. Manchester United dnes ráno zahájil příslušné kroky v reakci na nedávný rozhovor Cristiana Ronalda pro média. Dokud tento proces nedospěje ke svému závěru, nebudeme se dále vyjadřovat,“ stojí v prohlášení.

500 tisíc liber týdně? Už ani penny!

Podle informací anglického serveru Sun se jedná o kroky právní. Konkrétně klub měl zahájit právní proces, aby ukončil Ronaldovu smlouvu s platem 500 000 liber týdně (cca 14 milionů korun). Dále web zmiňuje, že Manchester United nehodlá zaplatit portugalskému útočníkovi jedinou penny z 16 milionů liber (cca 447,5 milionů korun), které by vydělal, dodržením smlouvy.

iZdroj fotografie: Manchester United

Potvrzují to i zdroje DailyMailu, podle nichž jsou právníci United přesvědčeni, že Cristiano Ronaldo svými výbušnými obviněními proti klubu, Glazerům, trenérovi Eriku ten Hagovi a spoluhráčům porušil podmínky smlouvy. Klub již také údajně instruoval sedmatřicetiletého Ronalda, že se po mistrovství světa nemá vracet do Carringtonu.

Není cesty zpět

Již v pondělí proběhla na Old Trafford krizová schůzka. Glazerovi, výkonný ředitel Richard Arnold, fotbalový ředitel John Murtough a trenér Erik ten Hag na ní odmítli myšlenku dalších disciplinárních opatření poté, co byl Ronaldo minulý měsíc vyřazen z kádru a donucen trénovat sám. Kvůli čemu? Odešel ze zápasu s Tottenhamem, když odmítl nastoupit jako náhradník. Na zmiňované poradě vedení rozhodlo, že Ronaldo spálil mosty a není cesty zpět.

Cristiano Ronaldo obvinil trenéra Ten Haga a vedení, že se ho snaží z klubu vyštvat. Nizozemský kouč, který převzal tým letos v létě, posadil Ronalda na lavičku a portugalské hvězdě omezil herní čas. Nemám k němu (Ten Hagovi) žádný respekt, protože on neprojevuje respekt ke mně,“ řekl Ronaldo Morganovi. Útočník si stěžoval i na mnoho dalších věcí. „Upřímně řečeno, neměl bych to říkat. Ale poslouchejte, je mi to jedno. Lidi by měli slyšet pravdu. Ano, cítím se zrazený,“ poznamenal například.

Měl by Cristiano Ronaldo odejít z Manchesteru United?

Diskuze Vstoupit do diskuze
141 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
V jakých autech se dá vyrazit na cesty a spát v nich? Běžné modely, které nejsou sice určené k nocování, ale hravě obstojí
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Putinova chlouba se stala klíčovou kořistí Ukrajinců: zkoumáním získaného tanku T-90 mu teď do karet nahlédne i NATO a USA
Události247.cz
Události247.cz
Drahota nedopadá na každého: Politici si zase přidávají platy. Zaplatí jim je už tradičně daňoví poplatníci
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Rusko používá rojící se munici Shahed 136. Navzdory nízkým nákladům je sebevražedný dron extrémně propracovaný