Je to výzva, nemáme co ztratit, zní před Slavií z Karviné. S Lingrem je prý klub v kontaktu

(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

„Toto utkání je pro nás všechny velká výzva. My nemáme co ztratit, a každý vstřelený gól by nám mohl aktuálně pomoct,“ burcuje před utkáním proti úřadujícímu šampiónovi nejvyšší soutěže karvinský trenér Juraj Jarábek. Pražská Slavia v letošním ročníku ještě neprohrála a do utkání vstupuje v roli jasného favorita. Kouč Jindřich Trpišovský přesto prozradil, že výkony sešívaných mají k dokonalosti daleko.

„Výsledkově nám vstup do jara vyšel, jsem spokojený s některými pasážemi. Také jsme relativně spokojení s produktivitou, v zápasech jsme většinou využili hned první šanci. Je to ale takové hodně syrové, čeká nás hodně práce, musíme hlavně hráče sladit. I s Duklou bylo vidět, že někteří ještě nejsou úplně připravení hrát celé utkání v plné intenzitě. Stojíme nohama na zemi a víme, že k ideálu ještě dost chybí,“ prohlásil pro slavia.cz čtyřiačtyřicetiletý kouč.

Kouč Slavie Praha Jindřich Trpišovský. (zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Slavia si v posledním utkání poradila se Sigmou Olomouc 3:1, Hanáci dali přesto červenobílým zabrat. Obdobný výkon čeká na východě republiky i i záložník Lukáš Provod. „Karviná se teď hodně zvedla, mají tam mladé talentované hráče, kteří se proti Slavii budou chtít určitě ukázat. Budou hladoví, budou bojovat, budou nepříjemní, zápasy na Moravě bývají většinou hodně soubojové a bojovné, tenhle nebude výjimkou,“ prohlásil pro klubový web.

Lidé z masa a kostí

Podle trenéra Karviné Juraje Jerábka bude nejdůležitější si uvědomit porazitelnost sešívaných. „Jejich sestavu moc neřešíme, protože je to přesně tak, jak říkáte. Na každém postu mají obrovskou kvalitu. Navíc většina kádru už prodělala onemocnění Covid-19, asi ani nebudou mít moc absencí. My se připravujeme na Slavii jako celek a víme, že i oni se dají nějakým způsobem porazit,“ prohlásil pro mfkkarvina.cz. „Také to jsou lidi z masa a kostí,“ dodal.

(zdroj: Slavia)

Proti mateřskému klubu se vůbec poprvé představí i dvaadvacetiletý záložník Ondřej Lingr, který právě z Karviné loni v létě za zhruba 12 miliónů korun přestoupil. „Sem tam si zavoláme nebo napíšeme,“ přiznal pro klubový web kouč Jarábek.

„Moc mu držím palce. On je přesně ten typ hráče, které Slavia chce a umí si je zapracovat. Tým trenéra Trpišovského má svou hru založenou na presinku, tlaku na míč, přechodové fázi a agresivitě a neustálém běhání. A charakterově i tímto, co jsem vyjmenoval, tam Ondra patří,“ zakončil. Utkání začíná v 18:30 a přímým přenosem jej vysílá O2 TV Sport.