Je to tady! Prvním trenérským odpadlíkem této sezóny je Kopecký z Opavy

i Foto: sfc.cz
                   

Neúspěšný start Opavy do nového ročníku Fortuna ligy už si vybral svou první oběť. U týmu, který je zatím po deseti odehraných kolech beznadějně poslední, skončil trenér Ivan Kopecký. K tomuto kroku se podle zákulisních zdrojů rozhodl sám, ačkoli oficiální prameny tvrdí něco jiného, a do veledůležitého souboje s Karvinou tým dočasně povede sportovní manažer klubu Alois Grussman. Představenstvo opavského fotbalového klubu tato skutečnost nijak nezaskočila, nicméně dosud se nezabývalo hledáním případné náhrady. Povede se Opavě konečně odrazit ode dna a zabojovat o udržení v nejvyšší soutěži, nebo to pouze změna na pozici lodivoda nevyřeší?

Slibné plány ztroskotaly hned v zárodku

Opava patřila k horšímu průměru soutěže i v rámci minulé sezóny. V závěrečné fázi skupiny o udržení ovšem dokázala zabojovat a nakonec se s poměrně jasným náskokem udržela mezi elitou. Do ročníku nového vstoupila dvěma výhrami nad Českými Budějovicemi a následně Příbramí. Pak ovšem nastal zlom. Opava v osmi zápasech za sebou nevyhrála a ačkoli zvládla uhrát bod se Slávií a Libercem, žádné zázraky to s její pozicí v tabulce Fortuna ligy neudělalo. Spolu s Českými Budějovicemi mají shodně osm bodů a vzhledem k horšímu skóre je zatím beznadějně poslední.

Neuspokojivé výkony donutily sportovního manažera Aloise Grussmana, aby se přesunul na lavičku coby takový „čestný host“. Svým gestem chtěl dát fotbalistům najevo, že jsou všichni na stejné lodi a je potřeba konečně zabrat. V takovým podmínkách se ovšem hlavní trenér Ivan Kopecký nehodlal pokračovat, proto v posledních dnech oznámil klubu svou okamžitou rezignaci. Grussman byl téměř okamžitě jmenován dočasným koučem A týmu, který čeká důležitá bitva s Karvinou. Jeho asistentem i nadále zůstává Josef Dvorník.

Opava si přínosu pana Kopeckého váží

Ivan Kopecký přišel na lavičku Opavy v září loňského roku, kde nahradil zkušeného Romana Skuhravého. Stejně jako nyní Kopecký i Skuhravý v klubu skončil na vlastní žádost. S novým koučem se Opava herně i výsledkově zvedla, sezónu zakončila na třináctém místě, udržela se mezi elitou a mohla tak pomýšlet i na vyšší příčky. Jenže její naděje zhasla prakticky ještě dříve, než se zrodila. Klub se na svých oficiálních stránkách rozloučil s Kopeckým následovně:

„Představenstvo a vedení klubu děkuje Ivanu Kopeckému za odvedené služby, výraznou pomoc při záchraně nejvyšší soutěže v uplynulé sezoně a přeje mu hodně zdaru a štěstí v další trenérské kariéře.“

Velké procento sázkařů je nespokojené

Ještě v průběhu léta jsme vás informovali, že sportovní fanoušci se před startem ligy sázeli, který český trenér opustí svůj současný klub jako první. Nejvíce se skloňovalo jméno Františka Straky (Karviná), Václava Jílka (Sparta Praha) a v posledním měsíci překvapivě také Pavla Vrby (Viktoria Plzeň). Že to bude zrovna devětačtyřicetiletý Ivan Kopečný téměř nikdo nečekal. Fotbal je zkrátka plný překvapení.

Foto: sfc.cz

Diskuze Vstoupit do diskuze
69 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články