Jablonec čeká výprodej, o koho je zájem?

Foto: fkjablonec.cz

Česká fotbalová liga už se pomalu chýlí ke konci. Do nadstavbové skupiny o titul se mimo jiné dostal také Jablonec pod vedením trenéra Petra Rady, který má ve svých řadách mnoho talentovaných hráčů. Toho si samozřejmě všímají i ostatní kluby a proto se začalo ještě před startem letního přestupového období spekulovat o možných odchodech, kterým se vedení Jablonce zřejmě nevyhne. O které fotbalisty je zájem a kam pravděpodobně zamíří?

Michal Trávník

O přestupu Michala Trávníka se v kuloárech hovoří již pěknou řádku dní. Čtyřiadvacetiletý reprezentant zatím vábení zahraničních klubů dlouho odolával. Nicméně se předpokládá, že v létě už jej Jablonec ve svých řadách neudrží. Záložník patří mezi nejlepší střelce letošní sezóny, i když vinou zranění nemohl nastoupit do všech utkání. Na kontě má 9 střeleckých úspěchů. Zájem o  něj projevil Newcastle United vedený slavným Rafaelem Benítezem. Podaří se přestup dotáhnout do zdárného konce?

David Lischka

Jednadvacetiletý talent to v poslední době neměl jednoduché. Zrovna ve chvíli, kdy se výrazně přiblížil přesunu do Sparty, prokázala běžná lékařská prohlídka akutní problém v oblasti srdce, kvůli němuž kariéra mladého stopera málem skončila. On se ale nevzdal a po operaci se pomalu zapojuje do tréninkového procesu. Vrátí se na hřiště jako hráč Jablonce, nebo přesun do Sparty konečně vezme za své?

Tomáš Holeš

Další fotbalista a obránce Jablonce, o jehož služby projevila zájem pražská Sparta. Nutno podotknout, že tyto spekulace se neobjevily poprvé. Holešovi dříve stálo v cestě angažování Ondřeje Zahustela a Alexandra Chipciu v letenském klubu. Ani jeden z hráčů ovšem vedení svými výkony nepřesvědčil, proto se rozhodlo znovu zkusit štěstí právě s jednadvacetiletým odchovancem Hradce Králové. Ten odvádí v současném klubů skvělé výkony, které korunoval třemi brankami a stejným počtem gólových asistencí.

David Hovorka

Pětadvacetiletý Hovorka je v rámci české nejvyšší soutěže takovým cestovatelem. Začínal ve Spartě, odkud se později přes Hradec Králové, Žižkov, Liberec a další zastávku ve Spartě dostal až do Jablonce. V Liberci působil po boku současného trenéra Slavie Jindřicha Trpišovského, který se rozhodl hráče do kádru Pražanů přivést za každou cenu. Hovorka je v Jablonci jen na hostování s opcí, jinak je stále hráčem slávistického městského rivala. Podaří se transfer dovést do zdárného konce?

Jakub Považanec

Abychom trio českých největších klubů zdárně uzavřeli, tak o posledního fotbalistu v našem seznamu stojí Viktoria Plzeň. Osmadvacetiletý středopolař hájí jablonecké barvy třetím rokem, během nichž nasbíral cenné zkušenosti a Plzni by se v aktuální situaci opravdu hodil. Bude totiž muset řešit odchod Patrika Hrošovského a mračna se snášejí také nad Tomášem Hořavou. Podle některých médií je tento přestup hotovou věcí, potvrdí se spekulace?

Foto: fkjablonec.cz