Jablonec čeká pod Horejšem restart. Progresivní stratég může ohrozit Baník i Slovácko

KOMENTÁŘ: Sezónu jako na houpačce má za sebou fotbalový Jablonec. Severočeši se na podzim prezentovali v evropských pohárech, zároveň však museli dlouho bojovat o holou záchranu mezi elitou. To by se mělo pod novým trenérem změnit.

i Zdroj fotografie: FK Jablonec
                   

Pod vedením trenéra Petra Rady začali Jablonečtí minulý ročník nejlepším možným způsobem. Po vyřazení slovenské Žiliny je mohla těšit účast v základní skupině Evropské konferenční ligy. Jenže navzdory solidně odehraným utkáním s nizozemským Alkmaarem, rumunskou Kluží a dánským Randers se v domácí soutěži Severočeši trápili. Nový impuls přineslo až odvolání zkušeného stratéga Petra Rady, který se s klubem loučil po pěti letech.

Spekulovalo se navíc také o finančních problémech vzhledem k trestnímu stíhání majitele klubu Miroslava Pelty. Sám bývalý předseda fotbalové asociace zprávy potvrdil, přesto hráčům údajně zpožděné výplaty podle zákulisních zpráv dodal. Loňské třinácté místo tak zdaleka neodráží kvalitu jabloneckého kádru. Mužstvo pod taktovkou zkušeného středopolaře Tomáše Hübschmanna navíc od léta vede progresivní kouč David Horejš.

iZdroj fotografie: FK Jablonec

Ten v létě mužstvo značně omladil a neskrývá ambice dostat jablonecký celek opět do nadstavbové skupiny o titul. Bývalý kouč Českých Budějovic si ukázal na Václava Sejka, Matěje Polidara či Pavla Šulce a do klubu zamířili také David Heidenreich, Tomáš Malínský, Adam Ritter nebo Vladimir Jovović. Z hostování v Ďolíčku se pak vrátil Jan Chramosta. Kvalitně složený kádr se navíc na rozdíl od uplynulém ročníku může soustředit jen na ligu. Úspěch by tak měl být téměř zaručený.

Bez tlaku, ale s náročným losem

Po loňské nepovedené sezóně je navíc trenér Horejš pod minimálním tlakem a může tak dbát na budování herních systémů a konsolidaci bez tlaku na okamžité výsledky. Právě proto by Jablonec mohl být černým koněm nadcházejícího ročníku a atakovat také účast v elitní šestce. Komplikací tak může být jen náročnější los. V srpnu totiž na Severočechy čeká Slavia, Sparta, Baník nebo Mladá Boleslav.

Dokáže Jablonec v novém ročníku překonat Baník a Slovácko?

Diskuze Vstoupit do diskuze
74 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články