Italský obránce dostal doživotí. Bývalou přítelkyni umlátil kladivem a lavičkou

Soud byl nekompromisní. Jeho verdikt znamená, že místo fotbalových dresů bude vrah po zbytek života nosit vězeňský úbor.

i Zdroj fotografie: Pixabay, Depositphotos
                   

Itálií otřásl případ brutální vraždy. Fotbalista pronásledoval bývalou přítelkyni, která ho následně nahlásila na policii kvůli stalkingu. On si na ni po čase počkal před jejím domem v Bologni, kde ji umlátil kladivem, baseballovou pálkou a zahradní lavičkou. Soud nyní vynesl verdikt a osmadvacetiletého Giovanniho Padovaniho poslal do vězení na doživotí.

Vystřídal 19 klubů

Bývalý model a fotbalista Giovanni Padovani (28), který naposledy oblékal dres sicilského Sancataldese a během kariéry působil hned v 19 klubech, neunesl rozchod s Alessandrou Matteuzziovou (56). Do Bologni přiletěl poté, co mu jeho tým řekl, aby se vyhýbal tréninku. Na expřítelkyni číhal před jejím bytem. Po příjezdu telefonovala se sestrou Stefanií, která tak slyšela křik, když Padovani Matteuzziovou přepadl a následně ubil k smrti.

Díky sestře oběti byla policie na místě téměř okamžitě.
iZdroj fotografie: Depositphotos

Místní televizní stanici sestra zavražděné dříve řekla: „Vystoupila z auta a začala křičet: „Ne, Giovanni, ne, prosím tě, pomóc.“ Hned jsem zavolala [policii], která okamžitě přijela.“ Alessandra sice útok Padovaniho přežila, později ale v nemocnici podlehla vážným zraněním. Podle místních médií spolu dvojice žila asi rok, ale většinu času trávila odděleně, protože Alessandra žila v Bologni, zatímco Padovani pracoval na Sicílii.

Sabotáž auta, odpojení elektroměru

Stefania také tvrdila, že se Giovanni s Alessandrou v lednu 2022 pohádali a on v jejím boloňském domě rozbil nádobí a světla. Po rozchodu ji Padovani bombardoval zprávami a telefonáty a Matteuzziová ho nakonec nahlásila na policii za stalking. To ho ale nezastavilo. Sousedé dříve místním médiím řekli, že se pokusil poškodit její auto, odpojit jí venkovní elektroměr a dokonce se snažil vylézt na její balkon. „Měla z něj velký strach,“ cituje DailyMail jednoho z místních obyvatel.

Ortel italského soudu byl nekompromisní. Giovanni Padovani dostal doživotí.
iZdroj fotografie: Depositphotos

Soudce boloňského soudu Domenico Pasquariello si vzal na vynesení rozsudku pouhé dvě hodiny a uvedl, že Padovaniho pronásledování a chování predátora, stejně jako promyšlenost útoku, byly přitěžujícími okolnostmi. Viník se snažil vše uhrát na nepříčetnost. „Kdybych byl zcela při smyslech a schopný, zasloužil bych si doživotí. Ale pokud se domníváte, že v tom jednání je něco nenormálního, anomálního, pak ne. Nebyl jsem v pořádku, protože člověk, který je v pořádku, nezabije jiného člověka. Prožívám noční můru, je mi to líto, je to větší břemeno než vězení,“ řekl u soudu. Nevyšlo to, dostal doživotí.

Diskuze Vstoupit do diskuze
127 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články