Italská fotbalová liga zná svůj termín restartu. Bude to 20. června

Zdroj fotografie: the-sun.com

Už i italská fotbalová liga zná svůj termín restartu po přerušení z důvodu koronaviru. Po dlouhé přestávce by liga měla pokračovat od soboty 20. června, což je datum, od kterého budou moci hráči znovu vyběhnout na hřiště.

Epidemie koronaviru ochromila fotbal v celé Evropě. U nás, i v řadě jiných zemí. Itálii nevyjímaje. Zde se liga z důvodu koronaviru přerušila již 9. března. Od té doby se nehrálo a čekalo se jak na vývoj situace, tak na určité oficiální vyjádření, které už by bylo spojeno s prvním jasným datumem, kdy se bude moci italská fotbalová liga znovu rozběhnout.

Zdroj fotografie: inewsgr.com

Termín už je znám

Termín, kdy se italská fotbalová liga znovu rozběhne, už je známý. Bude to datum 20. června. Sobota, na kterou je plánován oficiální restart ligy. Tento termín byl potvrzený po jednání národní fotbalové asociace a to, že se v toto datum skutečně začne v Itálii s ligovým fotbalem, potvrdil i ministr sportu Vincenzo Spadafora.

Pohárové zápasy se odehrají už dříve

Datum 20. června se však týká jenom klasické fotbalové ligy, tedy jednotlivých naplánovaných utkání, které se z důvodu koronaviru nemohly dohrát. Také tu jsou utkání pohárová, která se odehrají dokonce už o týden dříve, než bude italská liga oficiálně restartována. Proti sobě nastoupí kluby Neapol – Inter Milán a také kluby Juventus – AC Milán.

Z těchto dvou utkání vzejde také dvojice postupujících do finále poháru, které by se také mělo odehrát ještě před oficiálním restartem ligy, a to konkrétně ve středu 17. června. Některé týmy tak budou mít před restartem pořádně plný kalendář. Na druhou stranu to pro ně může být i dobrá příprava, lepší než klasická přátelská utkání.

Zdroj fotografie: rmcsport.bfmtv.com

Zápasů mají týmy před sebou ještě dost

V době přerušení italské ligy zbývalo dohrát jednotlivým týmům ještě 12 až třináct zápasů. Tabulka byla poměrně vyrovnaná, což jasně ukazuje její čelo. Na prvním místě je v tuto chvíli obhájce titulu, tedy Juventus, kterému doslova dýchá na záda Lazio Řím, které na něho ztrácí jenom pouhý jeden bod. Aby se vše stihlo odehrát do druhého srpna, tak je v plánu hrát v tempu, aby každý z týmů stihl během týdne dva zápasy.