Inkasujeme hloupě a jednoduše, kroutil hlavou Trpišovský po porážce v Olomouci. Kde sešívaní kupí chyby?

Pražská Slavia si připsala třetí porážku v ročníku a mistrovský titul se jí vzdaluje. Proč podle trenéra Jindřicha Trpišovského nedokázala uspět v Olomouci?

i Zdroj fotografie: SK Slavia Praha

Sešívaní byli od úvodních minut aktivnější, vyložené šance si přesto tvořili domácí. Nejprve Ondřej Kolář musel vytěsnit pokus Antonína Růska, ve 20. minutě však poprvé kapituloval. Nechytatelnou ranou z dálky se prezentoval Jiří Sláma. Slavia zvýšila aktivitu, ale pokusy Christ Tiéhiho, Davida Douděry ani Oscara Dorleyho za záda brankáře Jakuba trefila nezamířily. Hosté si tvořili šance i po poločase, z další branky se přesto radovala Olomouc.

Po chybě Tarase Kačaraby se dostal míč k Mojmíru Chytilovi, který se ve výhodné pozici nemýlil. Červenobílí v závěru tlačili, recept na olomouckou obranu přesto najít nedokázali. Svěřenci trenéra Jindřicha Trpišovského se tam musí smiřovat s třetí ligovou porážkou v ročníku. Na vedoucí Plzeň, která má o zápas méně, ztrácí již čtyři body. „Úroveň fotbalu byla skvělá,“ prohlásil na tiskové konferenci trenér Trpišovský.

iZdroj fotografie: SK Slavia Praha

Samozřejmě to skončilo špatným výsledkem pro nás, neproměnili jsme šance, které jsme si vytvořili. Soubojově jsme si nevěděli rady s některými hráči Sigmy, prohráli jsme spoustu osobních soubojů, což se postupem zápasu stupňovalo,“ doplňuje s tím, že právě ztráty v soubojích stály sešívané lepší výsledek. Podle zkušeného stratéga navíc jeho svěřenci inkasovali „hloupé a jednoduché góly,“ které si Sigma vysloužila zejména svým nasazením.

Trpišovský: Alarmující byla naše laxnost

Za stavu 0:1 nám chybělo, abychom nějakou šanci proměnili, pak už náš výkon šel hodně dolů,“ uvedl Trpišovský, podle něhož je problém zejména v nakládání se šancemi. „Hrajeme jinak když vedeme a když dotahujeme. Příležitostí na zvrat utkání jsme měli hodně, alarmující byla ale hlavně naše laxnost a nedůraz v osobních soubojích,“ kritizoval a jedním dechem dodal, že pro trenérský štáb jde dlouhodobě o důležité téma.

„Primární téma jsou pro nás souboje. Víme, kde děláme chyby, apelujeme na to a pracujeme na zlepšení. Nedokázali jsme zareagovat na způsob hry, který nastal po prvním gólu. Dostali jsme se tím do situací, které pro nás byly nevýhodné,“ zuřil šestačtyřicetiletý trenér, který nyní musí nabudit své mužstvo před klíčovým utkáním základní skupiny Evropské konferenční ligy. Již ve středu totiž Slavii čeká odveta po nepovedeném vystoupení proti Kluži.

Dokáží sešívaní získat mistrovský titul?