Ihattaren ve Slavii: Pokrok nebo konec? Trenér Trpišovský prozradil, jak si Nizozemec vede

Před měsícem podepsala Slavia smlouvu s Mohamedem Ihattarenem. Velký talent a zároveň i průšvihář ovšem musel zamakat na fyzičce. Jak si vede?

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Fotbalistům Slavie začala v neděli zimní příprava. Zapojil se do ní i jednadvacetiletý Nizozemec Mohamed Ihattaren, který podepsal smlouvu se sešívanými před měsícem. Jak si zatím v Edenu vede? „Začínal od nuly. Posunul se o pár procent dál. Má individuální plán, který už plnil celý měsíc a bude v něm pokračovat i v lednu. Bude v dennodenní práci s kondičními trenéry,“ řekl pro klubový web trenér Jindřich Trpišovský.

Kometa i průšvihář

Jedenadvacetiletý záložník připomínal na začátku kariéry kometu. Debut v Eredivisii absolvoval dva týdny před 17. narozeninami. Brzy v PSV Eindhoven pravidelně nastupoval v základní sestavě a byl brán jako jeden z největších nizozemských talentů jeho generace. Když mu ale zemřel otec, který nad ním držel přísnou ruku, báječně rozjetá kariéra se zhroutila. A průšvihů začalo přibývat.

Mohamed Ihattaren odstartoval kariéru v PSV Eindhoven.
iZdroj fotografie: Depositphotos

Ihattarenovi nepomohl přestup do Juventusu ani následná hostování v Sampdorii a Ajaxu. Kvůli špatné fyzické kondici a pracovní morálce se nikde neuchytil. V létě mu skončila smlouva v Juve a byl půl roku bez angažmá. Ve Slavii se rozhodli, že mu dají šanci. „Plán je, že ho musíme dostat kondičně a silově na úroveň, aby se mohl připojit do tréninku s A-týmem, což v tuhle dobu ještě není. Budeme ho chtít co nejdřív začlenit do týmu, ale musí na to být připravený po fyzické stránce,“ vysvětlil plány kouč sešívaných.

Trpišovský chválil

Pro nizozemského fotbalistu má na začátku zimní přípravy jen slova chvály. Za měsíc udělal velký kus práce. Shodil několik kilo, přibral podle testů i hodně na svalové hmotě,“ zmínil trenér. Uvědomuje si ale, že jde o běh na dlouhou trať. „To jsme věděli, s tím jsme do toho šli. Teď nechci nic predikovat, bude to hodně o něm. Chtěli bychom, aby na konci zimní přípravy byl schopen alespoň něco absolvovat s A-týmem,“ dodal Jindřich Trpišovský.

Vydrží Ihattaren tvrdý tréninkový dril?

Diskuze Vstoupit do diskuze
58 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články