Ibrahimović si rýpnul do Ronalda: Nemůžeš ukončit kariéru na tak nízké úrovni

Působení velkých hvězd evropského fotbalu v Saúdské Arábii vyvolalo řadu kontroverzí. Olej do ohně nyní přilil také Zlatan Ibrahimović. Co řekl na adresu Ronalda a spol.?

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Cristiano Ronaldo, Karim Benzema, Ngolo Kanté, Neymar, Sadio Mané, Riyad Mahrez nebo Roberto Firmino. Saúdskoarabská liga v posledním roce zlákala hned několik velkých hvězd evropského fotbalu, které kývnuly na astronomické smlouvy. Sám Ronaldo dokonce před časem podotknul, že tamní liga se již nyní vyrovná severoamerické Major League Soccer a po příchodu dalších známých jmen se bude ještě zkvalitňovat.

Bývalý hráč Realu Madrid, Juventusu nebo Manchesteru United přesto za svůj přesun do arabského světa sklidil výraznou kritiku. K ní se nyní nepřímo přidal také bývalý švédský reprezentant Zlatan Ibrahimović, který nerozumí důvodům odchodu velkých hvězd do saúdskoarabské ligy. „Léta jsme trénovali, aby si lidé pamatovali naše výkony na hřišti,“ prohlásil v rozhovoru s Piersem Morganem.

iZdroj fotografie: Reuters

Hráči, kteří dosáhli nejvyšší úrovně, si ji musí udržet i po odchodu do důchodu,“ doplňuje s tím, že nerozumí, proč známá jména míří před koncem kariéry právě do Saúdské Arábie. „Nemůžete klesnout na takovou úroveň a pak ukončit kariéru. Kolik peněz ještě chcete? Chápu některé hráče, kteří tam jdou, protože si během kariéry moc nevydělali. Ale co ti ostatní?“ dodal Ibrahimović, který si tak nepřímo rýpnul do Ronalda, Neymara či Benzemy. Sám Švéd ukončil kariéru před několika měsíci v dresu AC Milán.

Ibrahimović: Je mi líto hráčů, kteří si před lety nemohli vydělat

Jak sám přiznává, jiný scénář jej nelákal. „Rozdíl mezi mnou a ostatními hráči je v tom, že já peníze nepotřebuji, ale jsem velmi drahý,“ míní bývalý hráč Paris Saint-Germain, Manchesteru United, Juventusu, Barcelony či Interu Milán. Na dotaz, zda má morální problém s přesunem hráčů do Saúdské Arábie však bývalý kanonýr odpověděl jasně. „To vůbec ne. Ale je mi líto těch hráčů, kteří tam byli před lety a nemohli si vydělat tak obrovské sumy jako dnes,“ zakončil s úsměvem.

Má Zlatan Ibrahimović pravdu?

Diskuze Vstoupit do diskuze
80 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články