Hvězdy za akční ceny? Barcelona chystá letní výprodej. Na seznamu postradatelných jsou Raphinha i další velká jména

Barcelona musí kvůli FFP šetřit, což je nevyhnutelně spojeno s prodejem několika těžkých vah ze sestavy Blaugranas. Některá jména překvapí.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Katalánský velkoklub stále trápí problémy s FFP (finanční fair play) a v letním přestupovém okně se Barcelona nevyhne prodeji hned několika hvězd. Má jít hlavně o hráče, za něž Barca dostane pořádný balík a také o ty s nejvyšším platem. Aby mohli v klubu vůbec přemýšlet o posilách, nejprve si musejí tzv. uvolnit ruce prodejem. Každopádně Blaugranas budou šetřit.

Kdo dá 2,5 miliardy?

Frenkie de Jong mnohokrát během uplynulého roku opakoval, že Barcelona je pro něj vysněnou destinací a rozhodně nemá v plánu kamkoliv odcházet. Právě kvůli postoji hráče Katalánci v minulosti odmítli nabídku Manchesteru United na 100 milionů eur za nizozemského reprezentanta. Podle španělského deníku Sport ale již měl De Jong souhlasit s letním prodejem. Mezi zájemce stále patří klub z Old Trafford, ale také PSG a Chelsea.

Francouzský stoper Jules Koundé má roční plat 13,55 milionu eur.
iZdroj fotografie: FC Barcelona

V případě Frenkieho de Jonga jde také o to, že je nejlépe placeným hráčem týmu. Za rok si přijde na 37 500 000 eur hrubého, což v přepočtu vychází na 948 937 500 Kč. Mimochodem na stejnou částku vyjdou Barcelonu dohromady platy Sergiho Roberta, Gaviho, Alonsa, Ter Stegena, Araúja, Vitora Roqueho a Yamala.

Velký výprodej

Jedním z těch, které Barcelona hodlá prodat, je brazilský křídelník Raphinha. V létě 2022 za něj španělský velkoklub zaplatil Leedsu 58 milionů eur. Je ale otázkou, kolik budou Blaugranas požadovat. V podobné situaci se nacházejí i obránci Jules Koundé a Andreas Christensen. Dánský reprezentant přišel do Španělska jako volný hráč a vzhledem k tomu, že má podepsanou smlouvu do roku 2026, může za něj Barca klidně chtít 35 milionů eur. U francouzského stopera zřejmě nastaví Katalánci cenovku kolem 60 milionů eur (cca 1,5 miliardy korun). Pokud jde o platy, dohromady tato trojice vyjde ročně Barcelonu na 35 milionů eur hrubého.

Koho by měla Barcelona prodat?

Diskuze Vstoupit do diskuze
63 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články