Barcelona je tým mých snů, prozradil Frenkie de Jong. Manchester United má tedy smůlu?

Pro vedení Barcelony je Frenkie de Jong nedotknutelný. Alespoň takový je postoj klubu, který ale řeší problémy s finanční fair play. Barca prostě musí některé hráče prodat. O Nizozemce má enormní zájem Manchester United a tímto obchodem by se pokladna Katalánců pořádně zahojila. Koneckonců před třemi lety za něj zaplatili více než 2 miliardy korun.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Před třemi roky zaplatila Barcelona za Frenkieho de Jonga 86 milionů eur (cca 2,1 miliardy korun). Prezident katalánského klubu Joan Laporta před časem prohlásil, že je hvězdný záložník nedotknutelný. Trenér Xavi De Jonga považuje za jeden z pilířů sestavy. O hráče ale hodně stojí nový manager Manchesteru United. Erik ten Hag bere získání Nizozemce jako jednu z priorit.

De Jong není na prodej! Nebo ano?

Prodej odchovance Tilburgu by Barceloně výrazně pomohl kvůli pravidlům finančního fair play. „Ano, dostali jsme návrhy. Ale má velkou kvalitu, myslíme si, že by měl v Barce pokračovat. Prodej hráčů? Právě teď je vše otevřené. V tomto případě bude hodně záležet na otázce fair play,“ uvedl prezident Barcelony Laporta pro L´esportiu.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Samotný hráč nechce mluvit o tom, jestli byl v kontaktu přímo s Ten Hagem. V rozhovoru pro ESPN ale jasně naznačil, kde vidí svou budoucnost. „Kontakt s jinými kluby? Už nechci mluvit o fámách. V Barceloně se cítím dobře. Neexistuje žádná dohoda a nic oficiálního. Už jsem to řekl dříve: Raději zůstanu v Barceloně. Barça je už od mala klub mých snů. Pokud se ozvou jiné kluby, samozřejmě ten hovor přijmu. Je to něco, co se dělá pokaždé,“ řekl Frenkie de Jong.

Diskuze Vstoupit do diskuze
109 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Znáte metodu PDR? Jedná se o spolehlivou techniku opravy auta bez poškození laku
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Co jsou hypersonické zbraně a proč se jich svět tolik obává?
Události247.cz
Události247.cz
Kdo je největším absentérem ve Sněmovně? Pracovní morálka předních politiků, placených z našich daní, je k smíchu
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Vidíte, co se na obrázku doopravdy skrývá? Ověřte si, zda máte orlí oko a žádný klam vás nezaskočí