Hvězdný obránce Arsenalu způsobil královně Alžbětě II hysterický záchvat. Co udělal?

Mělo jít o rutinní setkání hráčů londýnského Arsenalu s královnou Alžbětou II, přesto jej narušil neobvyklý moment. Čím Emmanuel Eboué způsobil hlavě státu hysterický záchvat?

i Zdroj fotografie: Arsenal FC
                   

Na dnes čtyřicetiletého pravého obránce Emmanuela Ebouého si fanoušci anglické Premier League bezpochyby pamatují. Reprezentant Pobřeží slonoviny patřil mezi opory londýnského Arsenalu, za který nastoupil k více než dvěma stovkám zápasů. Výrazný byl však také svým počínáním mimo hřiště. Spoluhráči byl často označován za nejvtipnějšího člena kádru a důkazů je hned několik.

Fotbalovou veřejnost upoutal zejména na světovém šampionátu před čtrnácti lety v Jihoafrické republice. Při utkání základní skupiny své reprezentace proti Severní Koreji byl zpozorován, jak naslouchá instrukcím hostujícího trenéra a protihráče. „Upřímně netuším, co se mi tehdy honilo hlavou. Trenér Severní Koreji se mně dokonce tehdy ptal, jestli mluvím korejsky. Řekl jsem mu, že trochu a pokynul jsem hlavou,“ uvedl pro Telegraph s tím, že kouč se poté rozesmál.

Jeho humor se ukázal i při návštěvě hráčů Arsenalu v Buckinghamském paláci v roce 2007. Ani při setkání s královnou Alžbetou II totiž Eboué na svůj humor nezapomněl. Ještě před samotným setkáním jej přitom upozorňoval tehdejší kapitán Arsenalu Thierry Henry na dodržování dekóru. „Šli jsme tam a Thierry Henry mě prosil, ať nic nedělám, protože jsem v domě samotné královny,“ vzpomíná pro The Telegraph.

Eboué: Smála se královna i princ

Královna při přivítání přišla a podala každému z hráčů ruku. Poté pokračovala v tradičních uvítacích ceremoniích, než jí Eboué zastavil. „Když jsem viděl její corgi (psí plemeno pozn. red), tak jsem jí oslovil a ona se ke mně otočila,“ nastiňuje. „Zeptala se, jak se mám. A já jsem jí otevřeně řekl, že už nechci být fotbalistou. Ale chci strávit zbytek života staráním se o její psy. Vodit je na procházky, umývat je, krmit je. Upřímně řečeno se velmi rozesmála. Princ Philip se smál také a vlastně všichni okolo,“ prozradil.

Humornými momenty ale nešetřil ani v zákulisí. Při vánočním večírku Arsenalu v domě Gilberta Silvy se rozhodl převleknout se za tygra a při příchodu vystrašit své spoluhráče hlasitým řevem. „Je vtipnější než komici v televizi. Dokonce se často stává, že si strká jídlo do nosu a podobně,“ prohlásil tehdy jeho spoluhráč Emmanuel Adebayor. Eboué tak odcházel v létě 2011 do tureckého Galatasarye s pověstí velkého komika. Kariéru ukončil o pět let později v barvách Sunderlandu.

Je Emmanuel Eboué nejvtipnějším fotbalistou?

Diskuze Vstoupit do diskuze
96 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články