Hvězdné manýry Cristiana Ronalda pobouřily veřejnost

Foto: express.co.uk

Cristiano Ronaldo opět prokázal, že jeho ego je někdy snad až příliš nedotknutelné. V zápase jeho Juventusu Turín proti slavnému AC Milán byl trenérem Sarrim vystřídán a tento fakt nesl natolik těžce, že se svými spoluhráči nevydržel do konce utkání. Podle zákulisních zdrojů měl prý ze stadionu odjet tři minuty před závěrečným hvizdem.

Sarri stáhl Ronalda kvůli jeho zdravotnímu stavu, již podruhé

Pětinásobný nejlepší fotbalista planety Cristiano Ronaldo nese každé vystřídání velmi těžce. To je věc, kterou o něm vědí snad úplně všichni. Někdy ovšem přes tento krok prostě nejede vlak. Maurizio Sarri odvolal Ronalda ze hřiště při nedávném zápase Ligy mistrů proti Lokomotivu Moskva už v 55. minutě. V rámci italské nejvyšší soutěže se k tomu odhodlal podruhé. Důvody jsou naprosto zřejmé. Ronaldo totiž laboruje se zraněním a jeho přínos je pro klub natolik důležitý, že jednoduše nechce riskovat delší absenci své největší hvězdy současnosti.

Sarri, který v minulosti trénovat Neapol nebo londýnskou Chelsea, přesto Ronaldovo jednání na tiskové konferenci vehementně obhajoval:

„Musíme Ronaldovi nesmírně poděkovat, protože se obětoval pro tým, aby tu byl i v takto těžké situaci. Udělal všechno, co bylo v jeho silách, aby nastoupil. Nicméně jsem viděl, že není úplně v pohodě, takže jsem se rozhodl, že bude nejlepší ho poslat do sprch a neriskovat vážnější zranění.“

Že se Maurizio Sarri božského Cristiana zastával, překvapilo mnohé. Televizní kamery totiž zachytily, jak fotbalista při svém odchodu z trávníku utrousil cosi nevybíravého právě jeho směrem. Kouč, který má mít stále nějakou autoritu, by se takové jednání neměl nechat líbit ani od hrající legendy.

Sarri nevěděl, že Ronaldo odjel domů předčasně

Cristiano Ronaldo údajně ani nepočkal na výsledek zápasu. Jelikož byl vystřídáním hodně frustrován, odjel domů tři minuty před koncem. Tato informace Sarrimu unikla, avšak ani poté se k ostřejšímu vyjádření neuchýlil:

„Jestli je pravda, že odjel domů před koncem, jde o problém, který si bude muset vyřešit se svými spoluhráči. Každopádně úplně všichni, kteří se snaží do zápasu dávat maximum, mohou mít alespoň svých pět minut vzteku, když jsou střídáni. Kouč by se měl obávat daleko víc v případě, že je naštvané nevidí.“

To Fabio Capello, někdejší kouč ruské fotbalové reprezentace, měl na věc zcela odlišný názor. Podle něj se Ronaldo předvedl jako hulvát, kterému jsou spoluhráči naprosto ukradení:

„Samozřejmě není hezké, že si nesedl na střídačku s ostatními, hádal se s trenérem a nakonec uraženě odjel jako malé dítě, kterému vezmou oblíbenou hračku. Musí mít respekt a pokoru ke spoluhráčům i v případě, že je vystřídán, nebo se pro něj věci nevyvíjejí nejlíp.“

Foto: express.co.uk