Hříšník Kanga pyká za hrubé porušení pravidel klubu

i Foto: metro.cz
                   

AC Sparta Praha si v posledním nadstavbovém utkání proti Liberci díky těsné výhře 1:0 zajistila třetí příčku v tabulce. Do zápasu „o všechno“ nezasáhl nejlepší střelec klubu Guélor Kanga, který podle slov vedení pyká za své chování bezprostředně po utkání s Baníkem, kdy se provinil proti týmovému kodexu. Co vlastně Kanga provedl a jak moc to ovlivní jeho působení v jednom z nejslavnějších českých fotbalových klubů?

Bilance Sparty v aktuálním ročníku

Sparta v letošní sezóně pokračuje v nepříliš oslnivých výkonech, které předvádí i navzdory papírově silné soupisce. Nedávno zmar fotbalistů dokonce odnesl i trenér Zdeněk Ščasný, jenž byl již podruhé z pozice hlavního kouče Sparty „odejit“. Ačkoli Sparta herně zatím nepřesvědčila, její momentální postavení v tabulce je vzhledem k okolnostem více než uspokojivé. V Liberci si zajistila třetí pozici a v případě, že Plzeň nedokáže v posledních třech zápasech získat ani bod, mohla by teoreticky dojít až ke stříbrnému umístění.

Jedním z nejlépe hrajících mužů v sestavě Rudých je bezpochyby gabonský reprezentant Guélor Kanga, který dokázal v jednadvaceti odehraných utkáních nasbírat 11 branek. K tomu však přidal jedenáct žlutých a jednu červenou kartu, takže je jasné, že patří mezi emotivnější fotbalisty. To předvedl i v duelu nadstavby proti Baníku Ostrava, který Sparta sice dokázala s poměrně jasným výsledkem (3:0) vyhrát, ovšem Kanga se nepředvedl v dobrém světle.

Nadávky na adresu Hložka a ignorace domácích fanoušků

Kanga do duelu s ostravským celkem nastoupil coby střídající hráč a už jeho příchod na hřiště vzbudil vlnu negativních reakcí. Na rozdíl od běžného standardu se absolutně vykašlal na rozcvičku a na trávníky přišel jako „hvězda“. Tím ovšem vystoupení osmadvacetiletého záložníka zdaleka nekončilo. Bezprostředně po závěrečném hvizdu se pustil do křížku se spoluhráčem Adamem Hložkem, kterému podle dostupných informací velice nevybíravým způsobem vyčinil, že mu v jedné situaci neposlal přihrávku do dobré pozice.

Aby toho nebylo málo, tak se frustrovaný Kanga následně nehodlal bavit ani s fanoušky, když přišla tradiční pozápasová děkovačka směrem k tribunám. Fotbalista dával najevo, jak ho toto gesto otravuje a že by se raději viděl zalezlý v útrobách stadionu. Souhrn těchto událostí zapříčinil, že mu vedení klubu v čele se sportovním ředitelem Tomášem Rosickým dalo jasně najevo, že takhle to nepůjde:

„Nedodržel naše stanovená pravidla, která jsou platná pro všechny hráče. Tyto hodnoty při tom definují naši týmovou kulturu a jejich dodržování pro nás je klíčové.“

Kanga strávil zápas s Libercem pouze na tribuně a měl by to vnímat jako varování. V utkání proti Plzni by měl být opět členem sestavy, nicméně se čím dál tím víc hovoří o jeho odchodu z klubu. Pozice, kterou měl pod trenérem Ščasným, totiž značně oslabila.

Foto: metro.cz

Diskuze Vstoupit do diskuze
71 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články